OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023


 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00 i 18.00. Spowiedź od 17.30. Do chorych udamy się na zaproszenie.
 2. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Za tydzień 6 VIII wypada święto Przemienienia Pańskiego i 1 niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 4. W środę 2 VIII możemy uzyskać odpust zupełny zwany „Porcjunkuli”. Warunki: należy w tym dniu nawiedzić kościół parafialny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, odmówić „Ojcze nasz …” i „Wierzę w Boga …”, oraz modlitwę w intencjach, w których w danym miesiącu modli się papież.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii w piątek 4 VIII o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc sierpień.
 7. Zapraszamy do udziału w naszych diecezjalnych pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę:
  • Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza po raz 40 wychodząca 5 VIII z Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej.
  • Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Maryi Matki Kościoła wychodząca 16 VIII z konkatedry na Kamionku.
 8. 6 sierpnia rusza także na Jasna Górą pielgrzymka paulińska, oraz 5 sierpnia z kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna.
 9. We wtorek 1 VIII dla uczczenia poległych w Powstaniu Warszawskim o godz. 17.00 odezwą się dzwony we wszystkich kościołach naszej diecezji i Archidiecezji Warszawskiej.
 10. W sierpniu, miesiącu ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych, zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do zachowania abstynencji od alkoholu. Abstynencja jest dobrowolnym darem, którego źródłem jest miłość Boga i bliźniego, a także odpowiedzialność za przyszłość polskiego narodu.
 11. Organizowana jest międzyparafialna pielgrzymka o charakterze modlitewno – pokutnym do Gietrzwałdu. Wyjazd spod naszego kościoła 05.08.2023r. o godz. 7:00, powrót ok. 19:00. Zapisy na listę na stoliku pod chórem, lub u p. Danuty tel. 609 619 842.
 12. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w organizacji naszego parafialnego pikniku. Zbieramy fanty do loterii. Szukamy sponsora nagrody głównej. Chętnych do pomocy prosimy o kontakt.
 13. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy św. w dni powszednie o 8.00, nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.