Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.


 1. Nie obowiązują już limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Nadal obwiązuje jednak noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału i przestrzeganie innych zaleceń sanitarnych.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP.
 3. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu jest w dni powszednie od 16.00 do 18.00, a w niedziele od 15.00 do 17.45. W najbliższą sobotę ze względu na śluby nie będzie popołudniowej adoracji. Spowiedź w dni powszednie zasadniczo przed Mszą św.
 4. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc sierpień.
 5. W sobotę 01.VIII dla uczczenia poległych w Powstaniu Warszawskim o godz. 17.00 odezwą się dzwony we wszystkich kościołach naszej diecezji i Archidiecezji Warszawskiej
 6. W niedzielę 02.VIII możemy uzyskać odpust „Porcjunkuli”. Warunki: należy w tym dniu nawiedzić kościół parafialny, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, odmówić „Ojcze nasz …” i „Wierzę w Boga …”, oraz modlitwę w intencjach, w których w danym miesiącu modli się papież.
 7. Kancelaria parafialna także jest czynna według grafiku wakacyjnego: nie ma dyżurów porannych z wyjątkiem sobót, kancelaria jest nieczynna w piątek. W sprawach pilnych prosimy o kontakt przez telefon dyżurny – komórkowy.
 8. Dzisiaj po Mszach św. błogosławić będziemy samochody i inne pojazdy, oraz ich kierowców.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.