OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022


  1. Przypominamy, że trwamy w wakacyjnym porządku nabożeństw i pracy kancelarii. Nie ma Mszy św. w dni powszednie o 8.00, nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót.
  2. W tym roku już po raz 39 wyruszy z Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Wychodzimy 5 sierpnia na Jasną Górę przychodzimy 14 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę będą się odbywały w parafii w auli św. Jan Pawła II od 01 do 04 sierpnia w godzinach od 17:00 do 20:00
  3. Zapraszamy do udziału w Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Maryi Matki Kościoła na Jasną Górę. Jest to jedyna pielgrzyma z Warszawy, która udaje się na Uroczystość MB Częstochowskiej 26.08. Początek 16.08.2022 w Konkatedrze na Kamionku o 6.00. Zapisy będą odbywały się 7, 14 i 15 sierpnia (ul. Grochowska 365 w Warszawie) w godzinach 17.00-19.00. Jest też możliwość rejestracji przez Internet. Szczegółowe informacje na stronie www.pielgrzymkapomocnikow.pl.
  4. Jutro obchodzimy święto św. Jakuba Ap., przypada także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Osoby, które dzisiaj lub jutro chciałyby poświęcić swoje pojazdy, prosimy zgłoszenie się do księdza w zakrystii.
  5. W dniach 24-31 lipca 2022 będzie obchodzony 23. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Bliższe szczegóły na plakacie w gablocie.
  6. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, oraz na różaniec przed Mszą św. w najbliższy czwartek 28 VII o 18.00.
  7. W związku z przygotowaniem do parafialnego pikniku zapraszamy chętne osoby do pomocy w organizacji tego przedsięwzięcia. Szukamy ciekawych pomysłów. Prosimy o wsparcie finansowe, lub materialne osoby indywidualne, właścicieli firm czy przedsiębiorstw. Jest to okazja do zareklamowania swojej firmy. Zbieramy fanty do loterii. Mile widziany jakiś sponsor, lub ofiarodawca nagrody głównej. Chętnych do pomocy prosimy o kontakt.
  8. Wszystkim, którzy rozpoczynają, bądź kontynuują swój urlop życzymy Bożej opieki, udanego odpoczynku i dobrej pogody. Serdecznie witamy gości, którzy spędzają czas wakacji w naszej parafii i zapraszamy na Msze św. w niedziele, jak i w tygodniu.
  9. Prasa katolicka.