Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Ndz. Zwykła – 25.07.2021 r.


1.    Dzisiaj, z racji ostatniej niedzieli w naszej parafii, żegnamy ojca Łukasza Pinio. Dziękujemy za całą dotychczasową posługę w parafii św. Izydora w Markach, diakońską i kapłańską. Życzymy sukcesów w pracy naukowej, Bożego prowadzenia w dalszej posłudze duszpasterskiej i życzliwości tych, z którymi przyjdzie ojcu pracować.

2.    W tę niedzielę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej okazji, po Mszach św. błogosławimy samochody i inne pojazdy.

3.    Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia od godz. 15.00 do 18.00. W czwartek dodatkowo po Mszy wieczornej do 19.30.

4.    Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych z naszej parafii w piątek 30.07 o godz. 19.00 w Domu Katolickim.

5.    W nocy z 6/7 sierpnia 2021 w bazylice NMP w Licheniu organizowana jest modlitwa „Noc Walki o Błogosławieństwo Dla Polski”. Z naszej parafii autokar wyjeżdża w piątek 06.08 o 16.00, powrót po zakończonych uroczystościach 07.08. Bliższe informacje w gablocie.

6.    Zapraszamy do udziału Praskiej Pielgrzymce Pieszej, która wyrusza z Kamionka 16.08 i dociera na Jasną Górę 26.08.  Bliższe informacje w gablocie.

7.    Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc sierpień.

8.    Decyzją Episkopatu Polski zniesione zostały wszystkie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. związane z pandemią covid 19.

9.    Obecnie w świątyniach może być zajętych 75 % wszystkich miejsc. Limit nie dotyczy osób zaszczepionych. Nadal należy przestrzegać przepisów sanitarnych wewnątrz kościoła.

10.             Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 13.15 i 19.15, oraz w dni powszednie o 8.00. Kancelaria w czasie wakacji jest czynna od poniedziałku do czwartku w godzinach popołudniowych oraz w soboty rano. W sprawach pilnych prosimy o kontakt przez telefon dyżurny – komórkowy.

11.             Za tydzień zbiórka do puszek na Fundację Rzymskiego Centrum Akademickiego (FURCA), która funduje stypendia dla księży studiujących za granicą.

12.             Prasa katolicka.