OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023


  1. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny w najbliższy czwartek o 18.00 i po Mszy św. na różaniec w intencji Ojczyzny i kapłanów.
  2. Gmina Miasta Marki otrzymała dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na kościół w Strudze i na nasz kościół. Nasza parafia otrzymała dofinansowanie w wysokości 1029000zł na prace restauratorskie i konserwatorskie – izolacja przeciwwilgociowa, remont systemu orynnowania, modernizacja instalacji elektrycznej, odgromowej i przeciwpożarowej. Serdecznie dziękujemy władzom naszej Gminy za pomoc i wsparcie w pozyskaniu dotacji. Gmina będzie także uczestniczyła w finansowaniu prac.
  3. W tym roku już po raz 40 wyruszy z Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza do Częstochowy. Serdecznie zapraszamy. Wychodzimy 5 sierpnia, na Jasną Górę przychodzimy 14 sierpnia. Zapisy w parafii MB Ostrobramskiej w Warszawie na Witolinie. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  4. 6 sierpnia rusza także na Jasna Górą pielgrzymka paulińska, oraz 5 sierpnia z kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna.
  5. We wtorek 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Ap. W tym dniu przypada także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Osoby, które dzisiaj lub we wtorek chciałyby poświęcić swoje pojazdy, prosimy zgłoszenie się do księdza w zakrystii.
  6. W dniach 23-30 lipca 2023 jest obchodzony 24 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr” szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Bliższe szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w organizacji naszego parafialnego pikniku. Zbieramy fanty do loterii. Szukamy sponsora nagrody głównej. Chętnych do pomocy prosimy o kontakt.
  8. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy św. w dni powszednie o 8.00, nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.