Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2016 r.


 1. OgłoszeniaW dzisiejszą niedzielę po Mszach św. mieszkanki Domu Samotnej Matki przy parafii Jabłonna będą rozprowadzały przygotowane przez siebie wyroby w celu utrzymania swojego
 2. W dniu dzisiejszym po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodzin przyjmujących do swych domów gości z Indonezji, przybywających na ŚDM. Bardzo prosimy o obecność wszystkie zainteresowane rodziny.
 3. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim rodzinom, które wyraziły chęć przyjęcia gości, lecz z powodu mniejszej liczby pielgrzymów nie będą gościć ich w swoich domach.
 4. Podajemy informacje dotyczące wydarzeń związanych ze ŚDM w naszej parafii:
  – środa 20.07 – goście z Indonezji przybywają do naszej parafii, o godz. 00 w kościele uroczyste przywitanie przez ks. Proboszcza i władze miasta Marki oraz Msza św. w języku łacińskim. Na tę uroczystość zapraszamy rodziny goszczące, wolontariuszy oraz wszystkich parafian.
  – czwartek 21.07 – goście pod opieką wolontariuszy zwiedzać będą okolice Marek:
  miejsce pamięci „Cudu na Wisłą” w Ossowie, a wieczorem na godz. 18.00 udają się na modlitewne spotkanie w Kobyłce. Zapraszamy wszystkich parafian na to spotkanie w Bazylice Trójcy Świętej w Kobyłce. Dojazd we własnym zakresie.
  – piątek 22.07 – goście pod opieką wolontariuszy zwiedzają Warszawę. Na godz. 20.00 zapraszamy na wspólną Msze św. w naszym kościele.
  – sobota 23.07 – goście i wolontariusze udają się na wydarzenie centralne na Tarchominie.
  – niedziela 24.07o godz. 10.30 uroczysta Msza św. w języku łacińskim z udziałem gości, obiad u rodzin goszczących, popołudniu wyjazd do ambasady Indonezji oraz na koncert ewangelizacyjny w Wołominie. Na koncert  zapraszamy również parafian – wstęp wolny, dojazd we własnym zakresie.
  – poniedziałek 25.07 – w godzinach porannych goście odjeżdżają do Krakowa.

 1. Wszystkich parafian zapraszamy do udziału w wydarzeniu centralnym na Tarchominie w ramach, którego liczne atrakcje: „ Festiwal Narodów”, wielokulturowy korowód Trzech Króli, koncerty ewangelizacyjne. Wydarzenie poprowadzi ambasador ŚDM Maciej Musiał. O godz. 17.00 uroczysta Msza św. Osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem bezpłatnym autokarem prosimy o zgłoszenie do zakrystii. Wejściówki również można odebrać w zakrystii.
 2. W następna niedzielę 24 lipca po Mszach św. przed kościołem będziemy mieli możliwość pisemnego poparcia apelu do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego życia (bez karania kobiet) i ochronę macierzyństwa. Na stoliku przed kościołem będą wyłożone listy, nie jest potrzebny Pesel. Więcej informacji w gablocie Akcji Katolickiej.
 3. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. na parkingach przykościelnych poświęcenie pojazdów.
 4. Także w przyszłą niedzielę po Mszach św. Parafialny Zespół Caritas przeprowadzi zbiórkę na zakup wyposażenia szkolnego dla dzieci z najbiedniejszych i wielodzietnych rodzin.
 5. Przypominamy, że kancelaria parafialna czynna jest wg porządku wakacyjnego.
 6. Prasa katolicka.