OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023


 1. Dzisiaj w kolejnym miesiącu objawień M.B. w Fatimie zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym i procesji fatimskiej wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
 2. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej diecezji jest także Uroczystość MB Zwycięskiej, głównej patronki diecezji. Na zakończenie każdej Mszy będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Przypominamy, że tego dnia jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 3. W tym dniu obchodzimy 103 rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, oraz święto Wojska Polskiego.
  • Burmistrz i Rada Miasta Marki zapraszają na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej w poniedziałek 14 sierpnia o 19.30 pod pomnikiem Żołnierzy 1920 r. na cmentarzu parafialnym. Msza św. w intencji Ojczyzny, obrońców Warszawy i Polski 1920 roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie podstawiony autokar, którym można będzie dojechać na cmentarz i wrócić. Szczegóły na stronie www.marki.pl.
  • W tych dniach obchodzone są patriotyczne uroczystości także w Konkatedrze na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie. Serdecznie zachęcamy do udziału.
 4. Kancelaria parafialna w dniu jutrzejszym będzie nieczynna.
 5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 6 IX 2023 i potrwa do 18 XI. Zapisy u księdza w zakrystii, lub w kancelarii.
 6. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 7. Zapraszamy do udziału w naszej diecezjalnej Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Maryi Matki Kościoła na Jasną Górę wychodząca 16 VIII z konkatedry na Kamionku.
 8. 16 lipca została rozpoczęta Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu “24 godziny na dobę” w intencji uświęcenia kapłanów i zgromadzeń zakonnych, oraz o powołania kapłańskie i zakonne.  W piątek 18 sierpnia włączymy się także w tę adorację. Adoracja rozpocznie się w kościele po Mszy św. wieczornej, a zakończona będzie w sobotę o 15.00 (ze względu na ślub), dalszy ciąg adoracji będzie w kaplicy. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest wyłożona lista. Serdecznie zapraszamy.
 9. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w organizacji naszego parafialnego pikniku. Zbieramy fanty do loterii. Szukamy sponsora nagrody głównej. Chętnych do pomocy prosimy o kontakt.
 10. W następną niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na utrzymanie Radia Maryja i TV Trwam.
 11. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy św. w dni powszednie o 8.00, nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.