Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 12.08.2018 r.


 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz. 15.00 do Mszy wieczornej, oraz w czwartek po Mszy wieczornej do 19.30
 2. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. jak w niedzielę. Porządek Mszy św. jak w niedziele.
 3. Rada Miasta i burmistrz Miasta Marki zapraszają na obchody 98 rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się we wtorek 14.08. O godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza w int. Ojczyzny, a po niej będzie można przejechać autokarem na cmentarz, gdzie, pod pomnikiem Żołnierzy 1920 r., będzie dalszy ciąg uroczystości.
 4. 08 wyrusza z konkatedry na Kamionku na Jasną Górę Praska Pielgrzymka Piesza. Bliższe szczegóły w gablocie.
 5. Od 15.08 do 07.10 rusza 54 dniowa modlitwa różańcowa w int. o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Modlitwę jedną dziesiątką różańca będzie można podjąć przed Mszą św. lub indywidualnie w domach.
 6. Zapraszamy na wyjazd do Niepokalanowa 1.09 na uroczystą inaugurację Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, którego częścią jest Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapisy na stoliku z tyłu kościoła. Bliższe szczegóły w gablocie Akcji Katolickiej.
 7. Księża Orioniści zapraszają na Uwielbieniowe Warsztaty Wokalne do Brańszczyka nad Bugiem w dniach 23-25.08. Szczegóły na stronie www.bramanieba.pl oraz na plakacie przed kościołem.
 8. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych w piątek 17.08 o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 9. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 5.IX i potrwa do 7.XI. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12.00 pożegnamy ks. Piotra, który od następnej niedzieli podejmie posługę duszpasterską w parafii Dąbrówka.`
 11. W okresie wakacji spowiadamy w dni powszednie przez ok. 15 minut przed Mszą św. Prosimy, by przychodzić wcześniej.
 12. Przypominamy o wakacyjnym porządku nabożeństw, oraz pracy kancelarii. Nie ma Mszy o 8.00, nie ma dyżurów porannych kancelarii z wyjątkiem sobót.
 13. Za tydzień nasze koło Caritas zbierać będzie ofiary na przybory szkolne dla dzieci z najbiedniejszych i wielodzietnych rodzin.
 14. Dziś zbiórka do puszek na Radio Maryja.
 15. Prasa katolicka.