Ogłoszenia duszpasterskie –XIX Niedziela Zwykła–11.08.2019 r.


  1. W każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego. W czwartek adoracja po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30
  2. We wtorek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
  3. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w naszej diecezji obchodzona także jako Uroczystość MB Zwycięskiej, głównej patronki diecezji. Na zakończenie każdej Mszy będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Tego dnia jest obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Porządek Mszy jak w niedziele.
  4. 15 sierpnia obchodzimy 99 rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, oraz święto Wojska Polskiego. Burmistrz Miasta Marki i MOK zapraszają na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej. W środę 14 sierpnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w int. obrońców Warszawy z 1920 r. Po Mszy św. odbędzie się Apel Poległych pod pomnikiem Żołnierzy 1920 r. na cmentarzu parafialnym. Po Mszy św. będzie podstawiony autokar, którym możne będzie dojechać na cmentarz i wrócić.
  5. Serdecznie zachęcamy także do udziału w tych dniach w patriotycznych uroczystościach obchodzonych w Konkatedrze na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie.
  6. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w najbliższy piątek 16 sierpnia o godz. 19.00 w Domu Katolickim
  7. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 11.IX.2019 i potrwa do 13.XI. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  8. Za tydzień przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę na potrzeby Radia Maryja.
  9. Przypominamy, że przez cały lipiec i sierpień obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw, oraz pracy kancelarii. Nie ma Mszy o 8.00, nie ma dyżurów porannych kancelarii z wyjątkiem sobót.
  10. Prasa katolicka.