Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła 11.08.2013


Ogłoszenia1. W poniedziałek o godz. 18.30 zbiórka całej służby liturgicznej. Obecność obowiązkowa.

2. We wtorek przywitamy w naszej parafii figurę Matki Bożej Loretańskiej, z racji trwającej w naszej diecezji peregrynacji. Figura przybędzie do naszej świątyni w procesji, która wyruszy z kaplicy przy ul. Ząbkowskiej. Nasza parafia przejmie figurę Matki Bożej na moście przy ulicy Ząbkowskiej. Osoby pragnące wziąć udział  procesji gromadzą się przy moście około 17.45. Następnie procesja uda się w kierunku kościoła ulicą Lisa Kuli i Piłsudskiego. Przywitanie Matki Bożej w naszym kościele około 18.45. O godz. 19.00 rozpocznie się Msza Święta, której przewodniczyć będzie J.E. bp. Marek Solarczyk. O godz. 22.00 rozpoczniemy całonocne czuwanie, które prowadzić będą poszczególne grupy parafialne. Szczegółowy plan peregrynacji figury wywieszony jest w gablotach przed kościołem oraz na stronie parafii.

3. W środę o godz. 18.00 odprawiona będzie Msza Święta zbiorowa. W zakrystii można zgłaszać intencje, które będziemy polecać Bogu przez wstawiennictwo Maryi.

4. W poniedziałek o godz. 18.30 zbiórka całej służby liturgicznej. Obecność obowiązkowa.

5. Burmistrz Miasta Marki, zaprasza mieszkańców na obchody 93 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku, które rozpoczną się 14 sierpnia 2013 r. o godz. 18.00 uroczystą Mszą Świętą w intencji żołnierzy Strzelców Wileńskich w naszym kościele. Po Eucharystii o godz. 19.20 przy cmentarzu parafialnym przy ul. Bandurskiego odbędzie się rekonstrukcja historyczna przedstawiająca potyczki bojowe z 1920 roku. Następnie o godz. 19.40. rozpoczną się główne uroczystości rocznicowe pod pomnikiem „Żołnierzy 1920 roku” na cmentarzu. Zostanie przeprowadzany apel pamięci, zapalone znicze oraz będą złożone pamiątkowe wieńce.

6. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.