Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła 10.08.2014


 1. OgłoszeniaW środę 13 sierpnia przeżywać będziemy Dzień Fatimski. Procesja wokół kościoła połączona z nabożeństwem różańcowym odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
 2. Burmistrz i Rada Miasta Marki mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się w mieście Marki przy Pomniku Żołnierzy 1920 roku.

  Program uroczystości:
  14 sierpnia 2014

  Pomnik Żołnierzy 1920 roku na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Bandurskiego w Markach

  19:00 Uroczysta Msza Święta polowa w intencji Ojczyzny oraz żołnierzy Pułku Strzelców Wileńskich, obrońców przedmościa Warszawy

  19:50 Apel Poległych
  – wystąpienie Przedstawiciela Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
  – przemówienie Burmistrza Miasta Marki,
  – prelekcja prezesa stowarzyszenia Pro Memoria na temat udziału miasta Marki w Bitwie Warszawskiej 1920 roku,
  – Apel Pamięci Oręża Polskiego zakończony salwą honorową,
  – złożenie wieńców przez delegacje,
  – rozpalenie białych i czerwonych zniczy na żołnierskiej mogile

  Zapraszamy do udziału w uroczystościach kombatantów walk o niepodległość, mieszkańców Marek i okolicznych miejscowości, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, przedstawicieli organizacji społecznych, poczty sztandarowe oraz wszystkich tych, którzy czują potrzebę, by oddać hołd znanemu i bezimiennemu Żołnierzowi Wojska Polskiego.
  Zapraszamy również Kościelną Służbę Porządkową wraz ze swoim sztandarem i ministrantów do posługi podczas Eucharystii. Zbiórka pod pomnikiem o godz. 18.45.

 3. Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA zaprasza do zbiórki darów i pomocy szkolnych dla Polaków z Białorusi, Rosji i Ukrainy. Dary te zostaną dostarczone przez uczestników XIV Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Zbiórka trwa do 17.08.2014 r. Dary przyjmowane są m.in. przez mareckie biblioteki. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.marki.net.pl
 4. W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym, Parafialny Zespół CARITAS organizuje już po raz osiemnasty akcję  „Z uśmiechem do szkoły”. Jej celem jest pomoc rodzicom z ubogich i wielodzietnych rodzin w wyposażeniu dzieci w konieczne przybory szkolne. Pomoc z Caritas ma otrzymać ok.130 dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich.Ofiary przeznaczone na zakup wyposażenia szkolnego dla tych dzieci będą zbierane w następną niedzielę 17 sierpnia po wszystkich Mszach św. Za każdą  ofiarę  przekazaną na pomoc uczniom  składamy serdeczne podziękowanie. „Bóg zapłać”.
 5.  

  W piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Z racji uroczystości tego dnia nie ma postu.  Po Mszach św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

 6. Kościelna Służba Porządkowa organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową w dniach 14 i 15 sierpnia do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd 14 sierpnia o godz. 6.00, a powrót 15 sierpnia w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu 70 zł. Zapisy u p. Stanisława Szcześniaka w sklepiku parafialnym.
 7. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.