Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła 09.08.2020 r.


 1. Na dzień dzisiejszy nie obowiązują limity osób na Mszach św. i nabożeństwach. Nadal obwiązuje jednak noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału i przestrzeganie innych zaleceń sanitarnych.
  Ks. Biskup przedłuża dyspensę od Mszy św. niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 2. W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
 3. W sobotę 13.08 wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej diecezji obchodzona jest także jako Uroczystość MB Zwycięskiej, głównej patronki diecezji. Na zakończenie każdej Mszy będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Tego dnia jest obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedziele.
 4. 15 sierpnia obchodzimy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, oraz święto Wojska Polskiego. Burmistrz i Rada Miasta Marki zapraszają na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej. W piątek 14 sierpnia o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w int. obrońców Warszawy i Polski 1920 roku. Po Mszy św. odbędzie się Apel Poległych pod pomnikiem Żołnierzy 1920 r. na cmentarzu parafialnym o godz. 19.00. Przejazd z kościoła na cmentarz, w tym roku ze względu na epidemię tylko we własnym zakresie.
 5. Serdecznie zachęcamy także do udziału w tych dniach w patriotycznych uroczystościach obchodzonych w Konkatedrze na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie.
 6. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w środę 09.IX.2020 i potrwa do 21.XI. Zapisy w zakrystii, lub w kancelarii parafialnej.
 7. Dzisiaj po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek na utrzymanie Radia Maryja. Prosimy o wsparcie naszego katolickiego radia.
 8. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
  Adoracja Najświętszego Sakramentu jest od 16.00 do 18.00, a w niedziele od 15.00 do 17.45. Spowiedź w dni powszednie zasadniczo przed Mszą św.
 9. Kancelaria parafialna także jest czynna według grafiku wakacyjnego: nie ma dyżurów porannych z wyjątkiem sobót, kancelaria jest nieczynna w piątek. W sprawach pilnych prosimy o kontakt przez telefon dyżurny – komórkowy.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.