OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022


  1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  2. W sobotę 13 sierpnia zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym i procesji fatimskiej wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
  3. W poniedziałek 15.08 wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej diecezji obchodzona jest także jako Uroczystość MB Zwycięskiej, głównej patronki diecezji. Na zakończenie każdej Mszy będziemy błogosławić zioła i kwiaty. Tego dnia jest obowiązek uczestnictwa w Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  4. Tego dnia obchodzimy 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą, oraz święto Wojska Polskiego. Serdecznie zachęcamy także do udziału w tych dniach w patriotycznych uroczystościach obchodzonych w Konkatedrze na Kamionku, w Ossowie i Radzyminie.
  5. Burmistrz i Rada Miasta Marki zapraszają na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą w następną niedzielę 14 sierpnia o godz. 19.00 pod pomnikiem Żołnierzy 1920 r. na cmentarzu parafialnym. Msza św. w intencji Ojczyzny, obrońców Warszawy i Polski 1920 roku zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie podstawiony autokar, którym można będzie dojechać na cmentarz i wrócić.
  6. W następną niedzielę ks. Roman Kot wygłosi Słowo Boże i przeprowadzi zbiórkę do puszek na budowę kościoła MB Pompejańskiej w Warszawie na Żeraniu.
  7. Zapraszamy chętne osoby do pomocy w organizacji parafialnego pikniku. Szukamy ciekawych pomysłów. Prosimy o wsparcie finansowe, lub materialne osoby indywidualne, właścicieli firm i przedsiębiorstw. Jest to okazja do zareklamowania swojej firmy. Zbieramy fanty do loterii. Szukamy sponsora, lub ofiarodawcy nagrody głównej. Prosimy o kontakt.
  8. Przypominamy, że trwamy w wakacyjnym porządku nabożeństw i pracy kancelarii. Nie ma Mszy św. w dni powszednie o 8.00, nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót, w piątek jest nieczynna.
  9. Prasa katolicka.