OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022


 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Kończą się w najbliższy czwartek.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00 i 18.00. Spowiedź od 17.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 3. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o 12.00 będzie odprawiona w intencji ofiarodawców i budowniczych ołtarzy na Boże Ciało. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. W środę 29.06 uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca tego z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie bazyliki św. Piotra w Watykanie i działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 7. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc lipiec.
 8. Dzieci z kl. III, które w tym roku przeżywały uroczystość I komunii św., oraz z kl. IV, które obchodziły rocznicę I komunii zapraszamy na wyjazd do Loretto – Sanktuarium NMP. Wyjazd 24 IX w sobotę ma charakter dziękczynny. W planie Msza św. i zawierzenie dzieci M. Bożej, zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, obiad, gry i zabawy, zawody sportowe. Koszt 50 zł. Zapisy dzieci z kl. III u ks. Tomasza, a kl. IV u p. katechetki p. Katarzyny.
 9. Wspólnota przełożonych i kleryków Wyższego Seminarium Duchownego DWP kieruje słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś woła do serc wielu z Was i pragnie Was zaprosić do przygody oddania Mu swojego życia na służbę Kościołowi i drugiemu człowiekowi. Seminarium stoi przed Wami otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Warunki rekrutacji są dostępne na stronie internetowej seminarium.
 10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Strachociny miejsca urodzin św. Andrzeja Boboli od 3 do 5 lipca, a także do Kalwarii Pacławskiej, do Radecznicy – Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego, Komańczy – miejsce uwięzienia bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i innych miejsc. Cena pielgrzymki: 590 zł wraz z wyżywieniem i ubezpieczeniem. Będzie obecny przewodnik, oraz kapłan ks. Robert Kowalski. Zgłoszenia przyjmuje Marek Kroczek prezes Akcji Katolickiej w Markach tel. 503 385 959. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 11. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Hiszpanii do grobu patrona naszej parafii. Termin od 11-18 października br. Przelot samolotem do Madrytu. Cena 4290 zł + 180 euro. Nie ma obowiązku szczepienia na Covid. Zapisy i program pielgrzymki u ks. Rafała.
 12. Od jutra, tj. 27.06 przechodzimy na wakacyjny porządek nabożeństw i wakacyjny grafik pracy kancelarii. Nie będzie Mszy w dni powszednie o 8.00, nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót.
 13. W dniu dzisiejszym po Mszach św. błogosławimy samochody i inne pojazdy. Miva Polska organizuje akcję „1 grosz za 1 km” jako wyraz wdzięczności za bezpieczną jazdę. Uzyskane środki przeznaczone są na zakup środków lokomocji dla misjonarzy. Nr konta znajdziemy na plakacie w gablocie, lub na stronie Miva Polska.
 14. Prasa katolicka.