OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023


 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30. Kończą się w najbliższy piątek.
 2. W tym tygodniu I sobota miesiąca. O godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 3. Za tydzień w I niedzielę miesiąca Msza św. o 12.00 będzie odprawiona w intencji ofiarodawców i budowniczych ołtarzy na Boże Ciało. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 4. W czwartek 29.06 uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca tego z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie bazyliki św. Piotra w Watykanie i działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc lipiec.
 7. Wspólnota przełożonych i kleryków Wyższego Seminarium Duchownego DWP kieruje słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Chrystus Pan także i dziś woła do wielu serc. Seminarium stoi otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Warunki rekrutacji są dostępne na stronie internetowej seminarium.
 8. Małżeństwa, które chciałyby bardziej pogłębiać swoją wiarę i budować głębiej jedność małżeńską ks. Rafał zaprasza do uczestnictwa w nowo powstającym Kręgu Domowego Kościoła. Będzie to już czwarty krąg małżeństw w naszej parafii. Pierwsze spotkanie informacyjno organizacyjne z parą animatorską oraz księdzem odbędzie się w najbliższy czwartek 29 VI zaraz po Mszy Św. godz. 18:45 w Domu Katolickim. Wszystkie zainteresowane małżeństwa zapraszamy.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 01 VII 2023r. w intencji wynagradzającej Najśw. Sercu P.J. i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00, powrót o 20.30. Koszt od 70 – 80zł w zależności od ilości pielgrzymów. Zapisy w zeszycie na stoliku pod chórem i przez tel. p. Danuta 609 619 842, lub p. Lidia 505 390 377
 10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli kapelana Katolickiej Wspólnoty „Chleb Życia” ks. Jacka Krzemienia, który wygłosi do nas słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie domów opieki.
 11. Od jutra, tj. 26.06 przechodzimy na wakacyjny porządek nabożeństw i wakacyjny grafik pracy kancelarii. Nie będzie Mszy w dni powszednie o 8.00, nie ma dyżurów porannych w kancelarii z wyjątkiem sobót.
 12. W dniu dzisiejszym po Mszach św. błogosławimy samochody i inne pojazdy. Miva Polska organizuje akcję „1 grosz za 1 km” jako wyraz wdzięczności za bezpieczną jazdę. Uzyskane środki przeznaczone są na zakup środków lokomocji dla misjonarzy. Nr konta znajdziemy na plakacie w gablocie, lub na stronie Miva Polska.
 13. Prasa katolicka.