Ogłoszenia duszpasterskie –XII Niedziela Zwykła–23.06.2019 r.


 1. W każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do 17.30. Rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego. W najbliższy czwartek Msza o 18.00 w intencji Ojczyzny i adoracja do 20.00.
 2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Procesje eucharystyczne z racji Oktawy Bożego Ciała bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym. Na zakończenie Oktawy w czwartek po procesji zostaną poświęcone wianki.
 3. Dzisiaj podejmujemy w naszej parafii Dzieło Modlitwy – dziękczynienie za owoce peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej. To Dzieło Modlitwy wpisuje się w dziękczynienie w kolejne dni poszczególnych parafii naszej diecezji. Adoracja będzie nie tylko od 15.00 do 18.00, ale także po Mszy wieczornej do 21.00. O 20.30 odmówimy jedną część różańca, na zakończenie zaśpiewamy Apel Jasnogórski.
 4. Od jutra do końca wakacji szkolnych obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw (nie ma Mszy o 8.00) oraz pracy kancelarii (nie ma dyżurów porannych z wyjątkiem sobót)
 5. W piątek 28.06 przypada uroczystość N. Serca Pana Jezusa – dzień modlitw o świętość kapłanów. W nocy z piątku na sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 24.00 Msza św. w wynagradzającej Najśw. Sercu P. Jezusa za grzechy nasze całego świata, później cd. adoracji do godz. 7.00. Prosimy o zadeklarowanie udziału w adoracji przez wpisanie się na listę. Wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W sobotę 29.06 uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła, taca tego dnia na utrzymanie bazyliki św. Piotra w Watykanie i działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 7. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę w int. wynagradzającej na Jasną Górę w niedzielę 14 lipca. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00. Koszt 50 zł. Informacje w gablocie Akcji Katolickiej. Zapisy do zeszytu na stoliku z tyłu kościoła.
 8. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary na dekorację ołtarzy. Modlitwa w int. osób przygotowujących III ołtarz i ofiarodawców w niedzielę 30.06 o 9.00.
 9. Spotkanie organizacyjne z o. Łukaszem dla rodziców dzieci zapisanych na kolonie odbędzie się w najbliższy czwartek o 19.00 w Domu Katolickim.
 10. Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają dzieci w wieku 7-11 lat na kolonie w Zakopanem w dniach 2-11 sierpnia. Istnieje możliwość dofinansowania. Informacje na plakacie przed kościołem.
 11. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 11 września. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 12. Dzisiaj puszka na stypendia dla księży studiujących za granicą.
 13. Prasa katolicka.