Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła 21.06.2015 r.


Ogłoszenia

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy Św. wieczornej a w niedziele o godz. 17.30.
 2. Dziś po Mszach św. prowadzona jest zbiórka ofiar przeznaczonych na stypendia naukowe dla Księży studiujących za granicą.
 3. W środę 24.06 przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze św.: 7.00, 8.00, 18.00.
 4. Młodzieżową grupę  Wolontariuszy ŚDM zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie formacyjne. Odbędzie się ono wyjątkowo w Domu sióstr Honoratek przy ul. Rejtana w najbliższą środę 24.06. Rozpoczęcie spotkania Eucharystią o godz. 19.30. Informacji udzielają koordynatorzy i ks. Łukasz.
 5. W tym tygodniu kończy się Rok Szkolny. Dzieci i młodzież zapraszamy na Msze św. dziękczynne:
  Szkoła Podstawowa nr 1 – w czwartek 25.06 o godz. 11.00
  Gimnazjum i Liceum – w piątek 26.06. o godz. 8.00
 6. Decyzją Biskupa Diecezji Ełckiej, nasz  rezydent –  ks. Michał Tokarzewski w przyszłą niedzielę zakończy roczną posługę w naszej parafii, od września bowiem rozpocznie bezpośrednie przygotowanie do wyjazdu na Misje do Brazylii w Centrum Formacji Misyjnej. Ks. Michała pragniemy pożegnać w naszej wspólnocie  podczas Mszy Świętej w najbliższą sobotę 27.06 o godz. 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę 28.06. po wszystkich Mszach Św. na parkingach przy kościele będziemy święcić pojazdy: samochody, rowery, skutery itp.
 8. W przyszłą niedzielę ponad 100 osobowa grupa Młodzieży wraz z ks. Łukaszem i wychowawcami wyruszy na dwutygodniowe kolonie parafialne w okolice Olszynka na Mazurach. Zbiórka przy autokarach przed bramą główną kościoła o godz. 8.00. Wyjazd po wspólnej modlitwie i błogosławieństwie około godz. 8.30. Rodziców, którzy nie dopełnili wszystkich formalności ks. Łukasz prosi o kontakt po Mszy św. Ten szczególny czas wakacyjnego wypoczynku polecamy modlitwie naszych parafian.
 9. Spotkanie dla członków Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.15
 10. Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji zaprasza na rekolekcje osoby pragnące pogłębienia życia wewnętrznego, poszukujące kierownictwa duchowe. Tego roczne rekolekcję będą poświęcone przeżywaniu naszych ludzkich relacji w duchu wiary. Kontakt, terminy i miejsc rekolekcji możemy znaleźć w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej RRN.
 11. Zapraszamy do sklepiku po prasę katolicką.