OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022


 1. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym. Na zakończenie Oktawy w czwartek po procesji zostaną poświęcone wianki.
 2. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela w tym tygodniu jest obchodzona w czwartek 23 VI.
 3. W piątek 24 VI przypada uroczystość Najśw. Serca P. Jezusa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca P. Jezusa i akt wynagrodzenia (można uzyskać odpust zupełny). Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości możemy w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.
 4. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. W noc z piątku na sobotę 24/25 VI zapraszamy do udziału w adoracji wynagradzającej Najśw. Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. wieczornej. O godz. 24.00 Msza św. w int. wynagradzającej … a, później cd. adoracji do godz. 7.00. Modlitewne czuwanie poprowadzą poszczególne wspólnoty naszej parafii. Prosimy o zadeklarowanie udziału w adoracji przez wpisanie się na listę. Wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
 5. Za tydzień rozpoczynają się wakacje. Dlatego już w przyszłą niedzielę, po Mszach św. błogosławić będziemy kierowców, oraz samochody i inne pojazdy.
 6. Dzieciom i młodzieży przypominamy o spowiedzi na zakończenie roku szkolnego. Msza św. dziękczynna na zakończenie r. szkolnego będzie w piątek 24 VI o 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców.
 7. Dzieci z kl. III, które w tym roku przeżywały uroczystość I komunii św., oraz z kl. IV, które obchodziły rocznicę I komunii zapraszamy na wyjazd do Loretto – Sanktuarium NMP. Wyjazd 24 IX w sobotę ma charakter dziękczynny. W planie Msza św. i zawierzenie dzieci M. Bożej, zwiedzanie sanktuarium z przewodnikiem, obiad, gry i zabawy, zawody sportowe. Koszt 50 zł. Zapisy dzieci z kl. III u ks. Tomasza, a kl. IV u p. katechetki p. Katarzyny.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania Rok I odbędzie się w środę 22 VI – o godz. 18.00 Msza św., a po Mszy św. katecheza w kościele.
 9. Wspólnota przełożonych i kleryków Wyższego Seminarium Duchownego DWP kieruje słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś woła do serc wielu z Was i pragnie Was zaprosić do przygody oddania Mu swojego życia na służbę Kościołowi i drugiemu człowiekowi. Seminarium stoi przed Wami otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Warunki rekrutacji są dostępne na stronie internetowej seminarium.
 10. Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji zaprasza na wakacyjne rekolekcje z rodziną lub indywidualnie: od 1do 9 lipca do Małego Cichego k/ Zakopanego, lub nad morze 26.06 – 3 lipca do Białogóry, oraz 16 – 23 lipca do Jastarni. Dla medyków 7 – 12 sierpnia w Wilcze w diec. Zielonogórsko – Gorzowskiej. Telefon kontaktowy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej RRN diecezji Warszawsko – Praskiej, lub u ks. proboszcza.
 11. Akcja Katolicka zaprasza na pielgrzymkę do Strachociny miejsca urodzin św. Andrzeja Boboli od 3 do 5 lipca, a także do Kalwarii Pacławskiej, Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy, Komańczy – miejsce uwięzienia bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i innych miejsc. Cena pielgrzymki: 590 zł wraz z wyżywieniem i ubezpieczeniem. Będzie obecny przewodnik, oraz kapłan ks. Robert Kowalski. Zgłoszenia przyjmuje Marek Kroczek prezes Akcji Katolickiej w Markach tel. 503 385 959. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Hiszpanii do grobu patrona naszej parafii. Termin od 11-18 października br. Przelot samolotem do Madrytu. Cena 4290 zł + 180 euro. Nie ma obowiązku szczepienia na Covid. Zapisy i program pielgrzymki u ks. Rafała.
 13. Po Mszy Św. odbędzie się krótki koncert Duetu „Sanctus”. Możemy nabyć płytę CD i złożyć dobrowolną ofiarę do puszek  przy wyjściu z kościoła na leczenie syna p. Mikołaja.
 14. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na stypendia dla księży studiujących za granicą.
 15. Prasa katolicka.