Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela Zwykła 10.06.2016 r.


 1. OgłoszeniaZapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedziele o godz. 17.30, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 2. Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum przygotowującej się do Przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek 21.06. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo czerwcowe a po nim spotkanie ok. godz. 18.45.
 3. Również we wtorek o godz. 19.30 (przesunięte z 19.00) w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży i dzieci wyjeżdżających na kolonie parafialne na Mazury. Ks. Łukasz prosi wszystkich o obecność i dopełnienie formalności i opłat.
 4. Uczniów klas VI Szkoły Podstawowej zapraszamy na Mszę św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego we czwartek o godz. 9.00.
 5. Uczniów Gimnazjum i Liceum oraz klas 0 – VI Szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę św. z okazji Zakończenia Roku Szkolnego w piątek 24.06 o godz. 8.00.
 6. W piątek 24.06 przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00. Tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
 7. Dla rodziców i chrzestnych konferencja przed chrztem dziecka w najbliższy piątek 24.06 o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 8. W przyszłą niedzielę Ks. Krzysztof Ziółkowski proboszcz parafii – sanktuarium św. Jan Pawła II w Radzyminie wygłosi Słowo Boże i po mszach św. będzie rozprowadzał min. cegiełki w formie różańca z relikwiami J.P.II, oraz Pismo św.
 9. Z okazji 25 rocznicy powstania Radia Maryja zapraszamy na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 10.07. Zapisy przy stoliku pod chórem.
 10. Za tydzień rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na lipiec
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 dziękować będziemy za roczną pomoc w naszej parafii ks. Wojciechowi Szypulewskiemu – rezydentowi, który od września rozpocznie dalsze przygotowanie do wyjazdu na misje w Centrum Formacji Misyjnej.
 12. Na mocy dekretów ks. Abpa Henryka Hosera SAC z końcem wakacji nastąpią zmiany personalne w naszej parafii:
 • Marcin Brzeszczyński został mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Sulejówku Miłośnie;
 • Łukasz Lach przechodzi do parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.

Obaj księża posługiwali w naszej parafii przez ostatnie 6 lat. O terminie pożegnania naszych wikariuszy poinformujemy na początku sierpnia, zaś nowych Księży przywitamy w niedzielę 28.08.

 1. Stowarzyszenie „Marki – Pustelnik – Struga”, „Marecka Wspólnota Samorządowa” oraz Burmistrz Miasta Marki zapraszają serdecznie w dniu 26.06.2016 (niedziela) na godz. 16.00 wszystkich mieszkańców Marek do Pałacyku Briggsów przy ul. Piłsudskiego 96 na letnią uroczystość pt. „Wesele u Briggsów i mareckie wianki”.
 2. Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji w najbliższą sobotę 25.06 w naszej parafii organizuje zakończenie roku formacyjnego, na który zaprasza także inne osoby. O godz. 11.00 adoracja Najśw. Sakramentu, Msza św. i piknik rodzinny. Dla dzieci różne atrakcje.