Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła 16.06.2013


Ogłoszenia1. Dzisiaj po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na dofinansowanie wakacyjnego wyjazdu dla 22 dzieci – podopiecznych naszego parafialnego Caritas. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. We wtorek 18 czerwca po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30) odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na letnie kolonie parafialne.

3. W środę 19 czerwca Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emanuel”  zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Spotkanie modlitewne rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.

4. W sobotę 22 czerwca Burmistrz Miasta Marki, Przewodniczący Rady oraz Prezes Zarządu OSP w Markach zapraszają na uroczystość reaktywowania Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście. O godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków, a po niej na placu przykościelnym będą miały miejsce dalsze punkty programu.

5. W ramach obchodów ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI. Roku Wiary w Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej. Figura nawiedzi naszą parafię w wakacje, w dniach 13-15 sierpnia. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej uroczystości, a jej dokładny program umieścimy już wkrótce na naszej stronie internetowej.

6. W następną niedzielę 23 czerwca po Mszy św. o godz. 10.15 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

7. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną Katechezę dla Dorosłych w „Roku Wiary”. Katechezę  na temat: „Trumna czy urna? Kościół wobec kremacji” poprowadzi ks. Ryszard Sawicki.