Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła 14.06.2020 r.


 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele jest w dni powszednie od 15.00 do 18.00, a w niedziele rozpoczyna się po Mszy św. o 13.15 i trwa do 17.45.
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.15. Serdecznie zapraszamy do odmawiania litanii do Serca Pana Jezusa także w naszych rodzinach.
 3. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała oraz wszystkim, którzy złożyli ofiary na dekorację ołtarzy. Modlitwa w int. osób przygotowujących II ołtarz i ofiarodawców w piątek 19.06 o 18.00.
 4. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym. Na zakończenie Oktawy w czwartek po procesji zostaną poświęcone wianki.
 5. W piątek 19.06 przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – dzień modlitw o świętość kapłanów. W nocy z piątku na sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 24.00 Msza św. w int. wynagradzającej Najśw. Sercu P. Jezusa za grzechy nasze i całego świata, później cd. adoracji do godz. 7.00. Prosimy o zadeklarowanie udziału w adoracji przez wpisanie się na listę. Wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 6. Nie obowiązują już limity osób na Mszach i nabożeństwach. Nadal obwiązuje jednak noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału i przestrzeganie innych zaleceń sanitarnych.
  Biskup przedłuża dyspensę od Mszy niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 7. Wprowadzone w niedziele dodatkowe Msze św. o godz. 13.15 i 19.00 będą utrzymane do końca czerwca.
 8. Kancelaria parafialna będzie czynna od jutra normalnie.
 9. Msza św. na zakończenie roku szkolnego (dla uczniów SP nr 1) odprawiona będzie w czwartek 25.06 o godz. 10.00. Bardzo prosimy, aby w dowód wdzięczności za miniony rok szkolny uczniowie skorzystali z sakramentu pokuty i przystąpili do komunii św.
 10. Za tydzień zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 11.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.