Ogłoszenia duszpasterskie XI Niedziela Zwykła 12.06.2016 r.


 

 1. OgłoszeniaRodziców  dzieci z klas II szkoły podstawowej, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. zapraszamy w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 na spotkanie dotyczące organizacji przyszłorocznej uroczystości I Komunii św.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie z ks. Łukaszem odbędzie w następny wtorek 21.06 o godz. 19.00 w kościele.
 3. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów odbędzie się w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie o godz. 18.30. Przyjęcie nowych ministrantów w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00
 4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Lichenia proszone są do sklepiku parafialnego w celu potwierdzenia wyjazdu i uiszczenia stosownej opłaty. Wyjazd w przyszłą niedzielę o 5.00.
 5. W przyszłą niedzielę ks. Dariusz Gugała proboszcz parafii NMP Matki Kościoła w Markach wygłosi słowo Boże i będzie zbierał ofiary na budowę kościoła. Natomiast w dzisiejszą niedzielę ks. Darek zaprasza do swojej parafii na VI Dzień Rodziny pod hasłem „Rodzina to skarb” po Mszy św. o godz. 11.00
 6. Burmistrz Marek zaprasza mieszkańców na koncert z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski „Wierni dziedzictwu” w wykonaniu chórów mareckich szkół publicznych z towarzyszeniem Wołomińskiej Orkiestry Miejskiej 19.06 o godz. 16.00 Dziedziniec Pałacyku Briggsów.
 7. Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza w niedzielę 19.06 do Zielonki na XIV Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha”, który jest dorocznym świętem misjonarzy i ich dobroczyńców z licznym udziałem niepełnosprawnych dzieci. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą św.
 8. Marecki Ośrodek Kultury zaprasza w sobotę 18.06 o godz. 17.00 na koncert – śpiew i taniec – z okazji zakończenia roku kulturalno oświatowego p.t. „Rytmy Hiszpanii”. Wstęp wolny.
 9. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje – z rodziną, albo indywidualnie, osoby w każdym wieku i stanie, pragnące pogłębienia życia wewnętrznego, przeżywające kryzys, czy poszukujące kierownictwa duchowego. Rekolekcje w temacie „Uczyń serca nasze według serca Twego” będą trwały od 1 do 9 lipca 2016r. w uroczej tatrzańskiej miejscowości Małe Ciche. Bliższe informacje i kontakt telefoniczny znajdziemy na plakacie w gablocie, lub u ks. proboszcza.
 10. Serdecznie dziękujemy za renowację krzyża misyjnego panom, którzy prosili anonimowość. Dziękujemy także innym osobom za ufundowanie płótna i wymianę tła przy ołtarzu głównym i ołtarzach bocznych w kaplicach MB Częstochowskiej i MB Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać!
 11. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj po mszach św. wolontariusze Parafialnego Caritas zbierają ofiary na dofinansowanie wyjazdu dzieci – podopiecznych Caritas na kolonie letnie. Za złożone ofiary i wsparcie akcji składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Prasa katolicka