OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023


 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30, w soboty wyjątkowo po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.15.
 2. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym. Na zakończenie Oktawy w czwartek po procesji zostaną poświęcone wianki.
 3. W piątek 16 VI przypada uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu, litania do Najśw. Serca P. Jezusa i akt wynagrodzenia (można uzyskać odpust zupełny). Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości możemy w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.
 4. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy do udziału w adoracji wynagradzającej Najśw. Sercu P. Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi w nocy z piątku na sobotę 16/17 VI. Adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. wieczornej. O godz. 24.00 Msza św. w int. wynagradzającej … ,a później cd. adoracji do godz. 7.00. Modlitewne czuwanie poprowadzą poszczególne wspólnoty naszej parafii. Prosimy o zadeklarowanie udziału w adoracji przez wpisanie się na listę. Wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
 5. We wtorek 13 VI zapraszamy na nabożeństwo fatimskie połączone z procesją wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
 6. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 7. Czuwanie modlitewne przed bierzmowaniem kandydatów z roku 2 odbędzie się w najbliższy czwartek 15 czerwca o 19:00 w kościele. Będzie to okazja do spowiedzi dla kandydatów, rodziców, świadków. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. Kandydaci do bierzmowania z roku 1, którzy nie byli na ostatnim spotkaniu z księdzem mogą zgłaszać się do zakrystii po odbiór indeksów.
 9. Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji zaprasza na wakacyjne rekolekcje do Małego Cichego k/ Zakopanego, z rodziną lub indywidualnie od 30 czerwca do 8 lipca. Temat: „Na szlaku zawierzenia”. Zapisy przez telefon kontaktowy w gablocie przed kościołem (609 106 227) i na stronie internetowej RRN diecezji Warszawsko – Praskiej (www.rrnpraga.pl), lub u ks. proboszcza.
 10. Zapraszamy na Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”. Marsz rozpocznie się następną niedzielę 18 czerwca w Warszawie na Placu Zamkowym o 11:00. Mnóstwo niespodzianek dla dzieci.
 11. Za tydzień przeprowadzimy zbiórkę do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
 12. Prasa katolicka.