Ogłoszenia duszpasterskie – X Ndz. Zwykła – 06.06.2021 r.


1.    Zmarł ks. prał. Zygmunt Wirkowski, poprzedni proboszcz naszej parafii. Msza w jego intencji odprawiona będzie dzisiaj o godz. 12.00, słowo Boże wygłosi ks. Łukasz Lach. Msza pogrzebowa w parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie, przy ul. Nobla 16 we wtorek o 12.00. Ciało zostanie pochowane na starym cmentarzu w Kobyłce.

2.    Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od 15.00 do 17.30 oraz w czwartek po Mszy wieczornej do 19.30. W sobotę od 15.00 do 16.00.

3.    Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.15. Wyjątkowo w najbliższą sobotę nabożeństwo odprawione będzie po Mszy wieczornej.

4.    W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym. Na zakończenie Oktawy w czwartek po procesji zostaną poświęcone wianki.

5.    W piątek 11.06 przypada uroczystość N. Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dnia o 7.00, 10.00 i 18.00. Po każdej Mszy w łączności z całym Kościołem w Polsce odmówimy akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa. W ramach przygotowania do tego wydarzenia ks. Bp zachęca nas, abyśmy podjęli codziennie godzinną adorację Najświętszego Sakramentu jako zadośćuczynienie nie tylko za grzechy, lecz także za wszelkie przejawy braku miłości wobec Miłości Boga objawionej na krzyżu.

6.    W nocy z piątku na sobotę zapraszamy na modlitewne czuwanie. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 24.00 Msza św. w int. wynagradzającej Najśw. Sercu P. Jezusa za grzechy nasze i całego świata, później cd. adoracji do godz. 7.00. Prosimy o zadeklarowanie udziału w adoracji przez wpisanie się na listę. Wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła. Tego dnia kancelaria będzie nieczynna. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

7.    Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 19.15 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzoną przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

8.    Za tydzień po Mszy o 19.15 zapraszamy na procesję fatimską wokół kościoła. Zachęcamy do licznego udziału i prosimy o przyniesienie świec lub lampionów.

9.    Akcja Katolicka zaprasza na autokarową ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę w sobotę 19.06. Szczegółowy program w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej Akcji Katolickiej. Zgłoszenia przyjmuje p. Marek Kroczek. Można się także zapisywać na listę na stoliku z tyłu kościoła.

10.             Dzisiaj śpiewy na Mszach prowadzi duet „Sanctus”, który po zakończeniu liturgii wykona także minikoncert, a przed kościołem rozprowadzać będzie płyty, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie syna.

11.             Po Mszy zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

12.             Przypominamy o obowiązku przestrzegania norm sanitarnych. W kościele obowiązują limity osób – 1 osoba na 15m2 (co daje 50 osób). Brak obrazków w koszyczku przy wejściu oznacza, że jest wyczerpany limit osób w kościele. Należy zasłaniać usta oraz zachowywać dystans 1,5 m, dezynfekować ręce i folię w konfesjonale.

13.             Prasa katolicka.