Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2013


Ogłoszenia1. Po Mszy św o 12.00 zapraszamy na koncert majowy „Muzykowanie z Maryją” w wykonaniu: skrzypce Agnieszka Drzewska, organy Adam Markuszewski. Usłyszymy m. in. Ave Maria F. Schubert., CH. Gounod, G. Caccini. Koncert poprowadzi Szymon Berger, nasz kleryk.

2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć scholę gregoriańską z Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy. Schola prowadzona przez ks. Mariusza Rybałtowskiego podczas Eucharystii wykonywać będzie chorał gregoriański.

3. Jutro 13 maja 2013 r. będziemy obchodzić rocznicę pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie (1917 r.). W tym dniu pragniemy zaprosić wszystkich parafian, a szczególnie czcicieli Matki Bożej na Mszę św. sprawowaną o godz. 18.00. Po niej z kościoła wyruszy uroczysta procesja ulicami naszej parafii, w której poniesiemy figurę Pani Fatimskiej.

4. W środę 15 maja 2013 r. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel” zaprasza wszystkich parafian na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o uzdrowienie wspomnień i uwolnienie. Nasze spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

5. W czwartek 16 maja 2013 r. będziemy obchodzić uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

6. W przyszłą niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 10.15.

7. W niedzielę 19 maja 2013 r. wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali po Mszach św. ofiary do puszek na dofinansowanie wyjazdu dzieci z biednych rodzin – podopiecznych Caritas na letnie kolonie. Dzieci wyjadą w lipcu na dwa tygodnie do Kowar k. Karpacza. Za złożone ofiary i wsparcie akcji kolonijnej składamy gorące podziękowanie.

8. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym zapraszamy na kolejną Katechezę dla Dorosłych w „Roku Wiary”. Katechezę na temat „Wybrane objawienia maryjne” poprowadzi ks. Marcin Brzeszczyński.

9. Zapraszamy do sklepiku po prasę katolicką: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Idziemy”.