Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie 01.06.2014


  1. OgłoszeniaDzisiaj, w Niedzielę Dziękczynienia po Mszach św. zbierane będą są ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Na prośbę naszych parafian mieszkających na Zieleńcu dzisiaj o o godz. 19.15 przy kaplicy Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św. o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla mieszkańców tej części parafii. Zachęcamy do udziału we wspólnej modlitwie.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się od godz. 9.00. Zgłoszenia osób, do których ma się udać kapłan przyjmujemy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Spowiedź podczas Mszy św. o godz. 7.00 i od godz. 16.30. Również w tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza święta i nabożeństwo wynagradzające o godz. 7.00.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, na które zapraszamy w tygodniu o 17.40, a w soboty i niedziele po Mszy św. wieczornej.
  5. Spotkanie dla wszystkich ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
  6. W sobotę po Mszy św. wieczornej, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie, które poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel”. O godz. 21.00 sprawowana będzie Eucharystia, a po niej zapraszamy na wspólną agapę. Osoby uczestniczące w czuwaniu i agapie prosimy o przyniesienie ciasta, napojów i innych artykułów spożywczych.
  7. W następną niedzielę parafia pw. NMP Matki Kościoła przy ul. Ząbkowskiej zaprasza do udziału w uroczystościach związanych z jubileuszem 10-lecia jej istnienia i Mszę św. o godz. 11.00, a po niej na wspólne świętowanie i biesiadowanie w ramach IV Dnia Rodziny pod hasłem „Rodzina Rodzinie”.
  8. Za tydzień po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych pt. „Rola ojca w rodzinie”. Katechezę poprowadzi p. Karina Skrzypczak z Parafialnego Ośrodka Formacji Rodziny.
  9. W niedzielę 29 czerwca Kościelna Służba Porządkowa „TOTUS TUUS” organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce – 60 zł. Zapisy od następnej niedzieli w kiosku parafialnym.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dodaj komentarz