Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Wielkanocna 31.05.2020 r.


 1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Komunii Świętej wielkanocnej
 2. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.15. Serdecznie zapraszamy do odmawiania litanii do Serca Pana Jezusa także w naszych rodzinach.
 3. W czwartek 4 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. W następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy – przeprowadzimy zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Msze o 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź rano na Mszach i popołudniu od 16.30. Do chorych udamy się tylko na indywidualne zaproszenia.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę wynagradzającą o 7.00 i nabożeństwo różańcowe bezpośrednio po niej. Tego dnia nie ma Mszy o 8.00.
 7. Nabożeństwo pokutne ze spowiedzią i próba dla kandydatów do bierzmowania, którzy przystąpią do sakramentu 9 czerwca, będzie w sobotę 6.06 o godz. 11.00 w kościele.
 8. Przypominamy, że I Komunia św. została przesunięta na 26.09. Katecheci zrealizowali program do I Komunii św. Dzieci powinny mieć opanowany materiał i odpowiedzi na pytania. W czerwcu odbędą się indywidualne rozmowy z dziećmi i rodzicami dopuszczające do przyjęcia tego sakramentu. Konkretne terminy zostaną ustalone w porozumieniu z katechetkami i przekazane za ich pośrednictwem. Najbliższe spotkania odbędą w sobotę 6 czerwca od godz. 9.30. Dzieci przynoszą ze sobą zeszyt do religii i dzienniczek.
 9. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc czerwiec.
 10. Wprowadzone w niedziele dodatkowe Msze św. o godz. 13.15 i 19.00 będą utrzymane do końca czerwca.
 11. Z inicjatywy parafian została wznowiona modlitwa za kapłanów. Dzisiaj i za tydzień, tak jak w zeszłym roku w Wielki Czwartek, rozdawane będą pod kościołem obrazki z imionami księży z naszej parafii. Osoba, która wylosuje danego księdza, zobowiązuje się do codziennej modlitwy „Pod Twoją obronę” w jego intencji przez rok. Bardzo dziękujemy za ten bardzo ważny wymiar miłości i troski za Kościół.
 12. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele jest w dni powszednie od 15.00 do 18.00, a w niedziele rozpoczyna się po Mszy św. o 13.15 i trwa do 17.45.
 13. Od minionej soboty nie obowiązują już limity osób na Mszach i nabożeństwach. Nadal obwiązuje jednak noszenie maseczek w kościele, dezynfekowanie konfesjonału i przestrzeganie innych zaleceń sanitarnych.
  Biskup przedłuża dyspensę od Mszy niedzielnej tylko osobom chorym lub mającym objawy infekcji, oraz wszystkim wiernym, którzy czują poważną obawę przed zarażeniem.
 14. Wracamy do comiesięcznych modlitw uwielbienia prowadzonych przez naszą wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym i diakonię modlitwy Ruchu Światło-Życie. Zapraszamy za tydzień na Mszę św. o godz. 19.00.
 15. Potwierdzamy informację, że kolonie parafialne nie odbędą się, mimo częściowego złagodzenia zasad izolacji. Przepisy nie pozwalają na zorganizowanie ich w przewidzianej wcześniej formie.
 16. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła, a szczególnie na budowę kaplicy adoracji. Jest możliwe, że pod koniec tygodnia będzie nakładana mozaika na ścianę w kaplicy. Zdjęcie tworzonej mozaiki możemy zobaczyć na stronie parafialnej
 17. Zachęcamy do lektury naszej prasy katolickiej.