Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa 14.04.2019 r.


 1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
 2. Dzisiaj o 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, oraz nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 3. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. wolontariusze Parafialnej Caritas rozprowadzają świece świąteczne. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dalszą pomoc dla najbiedniejszych rodzin. Wczoraj odbyło się spotkanie świąteczne dla podopiecznych. Rozdano paczki z żywnością i artykułami chemicznymi dla rodzin. Bardzo dziękuję p. Jolancie Dąbrowskiej i całemu zespołowi Caritas za bezinteresowną służbę.
 4. Spowiedź od poniedziałku do środy włącznie podczas każdej Mszy Świętej, a wieczorem od 17.30. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego i w Wielkanoc nie będziemy spowiadać. W wyjątkowych sytuacjach można poprosić księdza indywidualnie.
 5. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do środy. W poniedziałek rano w kancelarii będzie dyżurował ks. diakon, który do niektórych ważnych spraw nie posiada uprawnień, w związku z tym nie wszystkie sprawy będzie można załatwić.
 6. W środę 17.04 po Mszy św. wieczornej ok 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej. Zapraszamy wszystkich: lektorów, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa. Kolejne spotkania odbędą się w Wielki Piątek i Wielka Sobotę o godz. 9.00.
 7. W środę 17.04 na godz. 20.00 w kościele zapraszamy na spotkanie panów, którzy będą brali udział w wielkoczwartkowym obrzędzie Mandatum – umycia nóg.
 8. Triduum Paschalne:
  • Wielki Czwartek – tego dnia w kościołach parafialnych jest tylko jedna Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej celebrowana przez wszystkich kapłanów. W naszej parafii Eucharystia rozpocznie się o godz. 18.00. Po Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji – Ciemnicy. Tu adoracja trwać będzie do godz. 22.00.
  • Wielki Piątek jest pamiątką śmierci Jezusa na krzyżu. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rano adoracja w ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.00.O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię. Centrum tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej, która w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim zakończy się o godz. 22.00. O godz. 15.00 odmówimy koronkę i rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Po niej odprawiona będzie Liturgia Męki Pańskiej dla dzieci. Przypominamy, że tego dnia dorosłych katolików obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta oraz powstrzymanie od pokarmów mięsnych.
  • Wielka Sobota – trwamy na czuwaniu przy Grobie Pańskim. Tego dnia adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 19.30. Kościół zachęca do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej. Poświęcenie pokarmów na stoły wielkanocne w kościele w godz. 8.00 do 16.00. O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię. Tego dnia tradycyjnie ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz ministrancki.Uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego – Wigilia Paschalna jest najuroczystszą liturgią całego roku. Rozpoczniemy ją poświęceniem ognia przed kościołem o godz. 20.00. Na liturgię przynosimy świece przy których odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 9.  Niedzielę Wielkanocną procesja rezurekcyjna i pierwsza Eucharystia o godz. 6.00. Dla uświetnienia liturgii zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Dziewczynki zgromadzą w okolicy ołtarza wokół katechetek s. Wandy i p. Asi. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii.
 10. Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się w Wielki Piątek i odprawiana będzie: w W. Piątek i W. Sobotę o 15.00 a w kolejne dni po Mszy św. wieczornej.
 11. Trwają w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Będzie to 10 spotkań cotygodniowych w poniedziałki o godz. 19.00.
 12. Burmistrz Marek, Proboszcz par. Pustelnik, oraz MOK zapraszają 22.04 o 13.00 na Koncert Wielkanocny z utworami Händla, Mozarta i Bacha.
 13. Prasa katolicka.