Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.


 1. Dzisiaj koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 17.30. W czwartek adoracja po Mszy wieczornej do 19.30.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Nabożeństwo majowe na Zieleńcu o godz. 19.00.
 3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00
 4. W najbliższą sobotę 1.VI nasz diakon Łukasz Pinio przyjmie święcenia kapłańskie w Gdańsku, teraz odprawia swoje rekolekcje. Ks. diakon po święceniach będzie posługiwał w naszej parafii. Pamiętajmy także o nim w naszych modlitwach. Osoby, które chciałyby pojechać na święcenia prosimy o kontakt w zakrystii.
 5. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej dzisiaj po Mszy św. wieczornej w Domu Katolickim.
 6. Trwają w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Kolejne spotkanie jutro o 19.00.
 7. W najbliższą sobotę 01.06 dzieci kl. III przystąpią do I Komunii św., a w piątek o 16.00 do pierwszej spowiedzi. Próby dla dzieci komunijnych we wtorek i w środę o godz. 19.00. Bardzo ważnym i pięknym dopełnieniem Uroczystości Komunijnej będzie zawierzenie dzieci Matce Bożej. W związku z tym na zakończenie „Białego Tygodnia” w sobotę 08.06 o godz. 6.00 wyjeżdżamy na pielgrzymkę do sanktuarium M.B. w Kodniu.
 8. W niedzielę 09.06 będzie rocznica I Komunii św. Rodziców dzieci rocznicowych prosimy o pomoc w przygotowaniu dzieci do uroczystości rocznicowej. W kościele próby i spowiedź będą w tygodniu przed Rocznicą. Ogarnijmy modlitwą nasze dzieci.
 9. W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego.
 10. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 11. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 12. Prosimy o wsparcie przygotowania dekoracji ołtarzy na Boże Ciało. Z tyłu kościoła umieszczona jest skarbonka na ten cel. Spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek o 19.00 na plebanii. Zapraszamy także inne osoby, może z talentem plastycznym, projektowym.
 13. Są jeszcze wolne miejsce na pielgrzymkę Akcji Katolickiej do Włoch w dniach od 5 – 16 lipca. Szczegółowy program i kontakt w gablocie, oraz na stronie internetowej www.akcja.marki.net.pl
 14. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc czerwiec.
 15. Starosta Wołomiński zaprasza do wzięcia udziału w Powiatowym Dniu Dziecka 1-2 czerwca na terenie Pałacu w Chrzęsnem na III edycję wydarzenia historycznego „Polska – Skrzydła Chwały”. W programie rekonstrukcje historyczne, szarża husarii, Śluby Lwowskie i wiele atrakcji dla dzieci. Bliższe szczegóły na plakacie w gablocie.
 16. W niedzielę 02.06 odbędzie się w Warszawie „Marsz dla Życia i Rodziny”, w tym roku poświęcony problemowi demoralizującej edukacji seksualnej. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
 17. Stowarzyszenie Marki – Pustelnik – Struga zaprasza w sobotę 01.06 do pałacu Briggsów o 18.00 na promocję II tomu Rocznika Mareckiego.
 18. Prasa katolicka.