OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023 r.


 1. Dziękujemy ks. Michałowi Siwkowi za wygłoszenie słowa Bożego, modlitwę i przybliżenie nam osoby św. Izydora. Ks. Michał Kapelan Jego Świątobliwości pracuje w Dykasterii ds. Ewangelizacji w Watykanie i pomógł nam w załatwieniu formalności i przywiezienie relikwii św. Izydora do naszej parafii.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o 17.15. Nabożeństwo majowe na Zieleńcu o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. I Komunia Św. dla III grupy dzieci kl. III E,F odbędzie w najbliższą sobotę 20 V o godz. 11.00. Próba dla tych dzieci będzie we wtorek 16 V, oraz w czwartek 18 V o 19.00. Spowiedź dla dzieci rozpocznie się liturgią pokutną w piątek 19 V o 16.30. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców.
 4. Od poniedziałku rozpoczynają się dni modlitw błagalnych o urodzaje (Dni Krzyżowe).
 5. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, która będzie połączona z nabożeństwem majowym. Zachęcamy także do osobistej i rodzinnej modlitwy o odnowienie i pogłębienie darów Ducha Świętego w nas samych, naszych rodzinach i całej parafii. Szczególnie prosimy o modlitwę w intencji młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 6. W następną niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 7. We wtorek 16 V obchodzimy uroczystość Św. Andrzeja Boboli prezbitera, męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.
 8. Sławomir Kostrzewa zaprasza do Niepokalanowa na Małżeńską Krucjatę Różańcową w intencji ratowania małżeństw i rodzin 20 i 21 maja. Szczegóły na plakacie.
 9. Róże Różańcowe Rodziców modlących się za dzieci zapraszają na XI Zjazd Różańcowych Róż Rodzinnych diecezji warszawsko-praskiej do parafii św. Franciszka z Asyżu w Tarchominie w dniu 10.06.2023r. Zapraszamy członków Róż Rodzinnych, Kół Żywego Różańca, a także wszystkich zainteresowanych. W programie modlitwa, świadectwa, Msza św. i agap Wyjazd o 8:15 powrót ok. 15:00 koszt 20 zł. Zapisy na liście pod chórem, lub na telefon 692209292 po g. 15.00, prośba o podanie numeru telefonu.
 10. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 11. Prasa katolicka.