OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05.05.2024r.


 1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Od poniedziałku rozpoczynają się dni modlitw błagalnych o urodzaje (tak zwane Dni Krzyżowe).
 3. Od piątku rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, która będzie połączona z nabożeństwem majowym. Zachęcamy także do osobistej i rodzinnej modlitwy o odnowienie darów Ducha Św. w nas samych, naszych rodzinach.
 4. Dzisiaj I niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna po Mszy św. o 12.00.
 5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę o 17.15. Nabożeństwo majowe na Zieleńcu o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. I Komunia Św. dla I grupy dzieci kl. III A,B odbędzie w najbliższą sobotę 11 maja o godz. 11.00. Próba dla tych dzieci oraz próba spowiedzi będzie w środę 8 maja. Natomiast sama spowiedź dla dzieci rozpocznie się liturgią pokutną w piątek 10 maja o 16.30. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji dzieci i rodziców.
 7. W środę 15 maja obchodzimy odpust w naszej parafii św. Izydora Oracza. Od wtorku 7 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością odpustową. Po Mszach św. przez wstawiennictwo naszego Patrona, przed jego relikwiami będziemy polecali P. Bogu nasze intencje.
 8. W dniach 15 i 16 maja odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszym dekanacie w Zielonce. Szczegółowy program znajdziemy w gablocie. W związku z peregrynacją Młodzieżowa Grupa Teatralna z Zielonki zaprasza na spektakl pt.: „Rodzinna fotografia” w niedzielę 12 maja o 14.00, lub o 19.00 w kościele.
 9. W najbliższą środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 10. Są trudności związane z adoracją Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy. Prosimy o aktualizację zadeklarowanych godzin i kontakt z koordynatorem danego dnia, a szczególnie o pomoc w najbliższy poniedziałek w godz. 10.00 do 12.00 oraz od 15.00.
 11. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii.
 12. Jutro i w każdy pierwszy poniedziałek Msza św. o 7.00 jest odprawiona w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.
 13. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę złożyli ofiarę na utrzymanie Radia i TV Trwam – zebrano 3170 zł. Ofiary na ten cel możemy składać także do skarbonki na stoliku pod chórem. Koło Radia Maryja zamawia Msze św. sprawowane w intencji ofiarodawców w każdy  II czwartek miesiąca.
 14. W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca utrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.
 15. Prasa katolicka.
 16. Księdzu Waldemarowi z okazji dzisiejszych imienin składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask na drodze uświęcenia w życiu osobistym oraz w pracy duszpasterskiej.