Ogłoszenia duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna 01.05.2016 r.


 1. OgłoszeniaW dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tym roku będziemy je sprawować w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału młodzież, ministrantów oraz wszystkie dzieci, dla których podobnie jak na roratach i różańcu został przygotowany specjalny program duszpasterski i niespodzianki. Na każdy dzień dzieci otrzymają obrazek M. Bożej z sanktuarium Maryjnego.
 2. Nabożeństwa majowe przy kapliczce MB Fatimskiej na Zieleńcu będą odprawiane o godz. 19.00. Zapraszamy do podtrzymywania tej pięknej i koniecznej tradycji
 3. We wtorek 3.05 przypada Uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia w naszym kościele Msze św. o godz.: 7.00, 00 – w intencji Ojczyzny, 10.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00.
 4. W tym dniu z naszej parafii wyjedzie pielgrzymka autokarowa zorganizowana przez parafialny odział Akcji Katolickiej na Jasną Górę, aby wziąć udział w ogólnopolskich uroczystościach Zawierzenia NaroduPolskiego Pani Jasnogórskiej. Są jeszcze wolne miejsca do drugiego autokaru, dzieci do lat 10 jadą za darmo. Wyjazd o godz. 6.00, koszt 50 zł, zapisy po Mszach św. w kiosku parafialnym.
 5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 – dla dzieci i 18.00. Dzieciom, a szczególnie dzieciom z klas trzecich przypominamy o 9 pierwszych piątkach miesiąca. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 6. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św., którą będzie połączona z nabożeństwem majowym.
 7. W piątek 6.05 o godz. 19.00 na plebanii spotkanie dla wolontariuszy ŚDM.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca. 7.00 o godz. zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe w intencji wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Nie ma w tym dniu Mszy św. o godz. 8.00
 9. W sobotę 7.05 o godz. 9.00 w kościele spotkanie kandydatów na ministrantów.
 10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, gościć będziemy siostry zakonne z Domu św. Faustyny z Ostrówka.
 11. W przyszłą niedziele taca przeznaczona będzie na pokrycie kosztów przygotowania i zorganizowania ŚDM w naszej parafii, a po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na utrzymanie katolickiego Radia Maryja i TV Trwam.
 12. Burmistrz miasta Marki, oraz fundacja „Wzrastaj Edukacja Kultura i Sport” w koordynacji z burmistrzami Ząbek i Zielonki zapraszają mieszkańców do udziału w marszu pod hasłem „Kierunek, życie i rodzina”. Marsz ma charakter integracyjny, a jego ideą jest podkreślenie wartości i ochrony życia. Odbędzie się on w następną niedzielę 8 maja. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.00 w parafii NMP Matki Kościoła w Markach przy ul. Ząbkowskiej, a zakończy się w Parku Szuberta w Ząbkach, gdzie został przygotowany atrakcyjny program artystyczno – widowiskowy.
 13. Od jutra do środy rozpoczynają się tak zwane Dni Krzyżowe, tzn. dni modlitw błagalnych o urodzaje.
 14. Komandor Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Warszawa – Monte Cassino, organizowanego przez Stowarzyszenie „MARKI-PUSTELNIK-STRUGA” –Dariusz Chmielewski zaprasza serdecznie w dniu 8 maja o godz. 12:00 na uroczystą Mszę św. w intencji o boże błogosławieństwo dla uczestników tegorocznego Rajdu Warszawa – Monte Cassino. Tuż po Mszy św. na placu kościelnym nastąpi spotkanie z uczestnikami Rajdu oraz poświęcenie wszystkich motocykli i rowerów, którymi poruszają się nasi parafianie. Serdecznie zapraszamy. Poświecenia dokona Ks. Proboszcz Kazimierz Sztajerwald wprost z jadącego motocykla
 15. Prasa katolicka.