OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZ. ZWYKŁA – 13.02.2022r.


 1. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy codziennie po Mszy św. o godz. 7.00 do 21.00. Wyjątkowo w soboty wystawienie rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 8.00 do 21.00. Prosimy o deklarowanie stałej godziny adoracji, oraz o zapisywanie się na tymczasową adorację w ciągu tygodnia, listy są wyłożone na stoliku w Kaplicy Adoracji;
 2. W następną niedzielę 23 lutego, o godz. 13.15 Msza św. z udziałem dzieci i rodziców kl.III w ramach przygotowania do I Kom. św. Natomiast ogólne spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci komunijnych (bez dzieci) odbędzie się w kościele we wtorek 21 XII po Mszy św. wieczornej o 18.45. Przypominamy, że obecność na tych spotkaniach jest obowiązkowa.
 3. Dzisiaj zapraszamy na modlitwę uwielbienia z prośbą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzoną przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii, która odbędzie się po Mszy św. wieczornej o 18:00.
 4. Msza św. dla członków Apostolatu Maryi Królowej III Tysiąclecia będzie odprawiona w najbliższy czwartek 17 lutego o 19.00. Do udziału we Mszy św. zapraszamy także inne osoby, które pragną włączyć się w to dzieło.
 5. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek 18 lutego o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 6. Po następnej niedzieli, od 21 lutego będziemy przyjmowali intencje mszalne do końca 2022r.
 7. Modlitwa różańcowa w intencji kapłanów będzie od tego tygodnia odmawiana będzie w czwartki po Mszy św. wieczornej. Serdecznie dziękujemy za to świadectwo miłości i troski.
 8. 26 lutego w Bazylice NMP w Niepokalanowie rozpocznie się tzw. „Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski”. Serdecznie zapraszamy. Wyjazd spod kościoła w sobotę 26 lutego o 18.00. Zapisy przyjmuje p. Marek Kroczek prezes Akcji Katolickiej. Kontakt w Gablocie, lub na stronie internetowej Akcji. Tel. 508 072 883
 9. Dzisiaj po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na chorych objętych opieką „Caritas” naszej diecezji.
 10. W następną niedzielę 20 lutego wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali po mszach św. ofiary do puszek przeznaczone na świąteczną pomoc dla  80 swoich  najuboższych podopiecznych – osób starszych, chorych, samotnych.
 11. Osoby, które zapisały się na indywidualną kolędę w rodzinie prosimy o odp. na wysłany sms, lub kontakt telefoniczny w celu umówienia terminu. Msza św. kolędowa, na którą zapisały się kolejne rodziny będzie odprawiona w najbliższy czwartek 17 lutego o 19.00.
 12. Czujesz, że masz problem z alkoholem i nie wiesz jak temu zaradzić. Przyjaciele ze wspólnoty Anonimowych Alkoholików  grupy „Cegiełka” zapraszają w każdy wtorek o godz. 18.30 na spotkanie w Domu Katolickim w naszej parafii. Jedynym warunkiem przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia.
 13. Nasze miasto przystąpiło do rządowego programu pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” dla osób powyżej 65 lat. Zakres wsparcia to min. wykonanie zakupów, wykupienie leków, dowóz do lekarza. Można kontaktować się z pracownikami MOPS, tel. w gablocie przed kościołem 782 120 190.
 14. Prasa katolicka