OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZ. WIELKIEGO POSTU – 10.04.2022 r.


 1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
 2. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy do środy włącznie do 21.00. Adorację chcemy wznowić w niedzielę wielkanocną po rezurekcji. Prosimy o zapisywanie się na listę na niedzielę i poniedziałek wielkanocny abyśmy mogli wznowić adorcję.
 3. Spowiedź od poniedziałku do środy włącznie podczas każdej Mszy Świętej, a wieczorem od 17.30. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będziemy spowiadać. W wyjątkowych sytuacjach można poprosić o spowiedź księdza indywidualnie.
 4. Spotkanie Służby Liturgicznej odbędzie się w środę 13.04 po Mszy św. wieczornej o 18.45 w kościele. Zapraszamy wszystkich: lektorów, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa. Kolejne spotkania odbędą się w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00
 5. Panów, którzy będą brali udział w wielkoczwartkowym obrzędzie Mandatum – umycia nóg zapraszamy na spotkanie w środę 13.04 na godz. 20.00 w kościele.
 6. Wolontariusze naszej Caritas rozprowadzają dzisiaj świece paschaliki na Liturgię Wielkiej Soboty, oraz świece na stół wielkanocny. Środki z ich sprzedaży będą naszym wsparciem dla podopiecznych Caritas.
 7. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie w najbliższy wtorek 12.04 o 9.30 (godzina zakończenia zbiórki) na parkingu Szkoły Ad Astra obok kościoła. Środki finansowe pochodzące utylizacji będą w części wsparciem dla misyjnych projektów Kościoła.
 8. Triduum Paschalne:
 9. Wielki Czwartek – tego dnia w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej celebrowana przez wszystkich kapłanów. W naszej parafii Eucharystia rozpocznie się o godz. 18.00. Po Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji – Ciemnicy. Tu adoracja trwać będzie do godz. 22.00.
 10. Wielki Piątek jest pamiątką śmierci Jezusa na krzyżu. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rano adoracja w ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.00.
 • O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię.
 • O godz. 15.00 odmówimy koronkę i rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 • O 16.00 zapraszamy na drogę krzyżową. Na zakończenie nabożeństwa będzie możliwość oddania czci krzyżowi i przyjęcia Komunii św.
 • Centrum tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej, która w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża po drodze krzyżowej i podczas Liturgii Męki Pańskiej będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim zakończy się o godz. 22.00.
 • Przypominamy, że tego dnia dorosłych katolików obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta oraz powstrzymanie od pokarmów mięsnych.
 1. Wielka Sobota – trwamy na czuwaniu przy Grobie Pańskim. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy od godz. 8.00 do 19.30. Kościół zachęca do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej. Tego dnia tradycyjnie ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz ministrancki.
 • Poświęcenie pokarmów na stoły wielkanocne od 8.00 do 16.00.
 • O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię.
 • O godz. 20.00 Wigilia Paschalna – Uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego – jest najważniejszą liturgią całego roku. Rozpoczniemy ją poświęceniem ognia przed kościołem. Na liturgię przynosimy świece przy których odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 1. W Niedzielę Wielkanocną procesja rezurekcyjna i pierwsza Eucharystia o godz. 6.00. Dla uświetnienia liturgii zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii. Kolejne Msze Św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.30, 12.00 i 18.00.
 2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się w Wielki Piątek i odprawiana będzie codziennie o 15.00.
 3. Kancelaria w tym tygodniu czynna od poniedziałku do środy.
 4. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej w intencji pokoju na Ukrainie codziennie po Mszy Św. wieczornej.
 5. Nadal możemy się włączyć do pomocy na rzecz Ukrainy poprzez wolontariat, udzielenie noclegu, pomoc materialną, czy finansową. Dane do kontaktu w ogłoszeniach w gablocie przed kościołem.       MarkidlaUkrainy@gmail.com. W sprawie noclegu kontakt telefoniczny Można także wypełnić formularz i zaznaczyć odpowiednią formę pomocy. Formularze są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Osoby korzystające z noclegu, jak i osoby użyczające noclegu mogą skorzystać z pomocy Gminy.                                                                                                                                    Jak pomóc Ukrainie? Nr konta i nr sms w gablocie i w ogłoszeniach na str. internetowej parafii
  1. Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).
  2. Dokonując wpłaty na stronie pl
  3. Wpłacając dowolną kwotę na konto:
 • Caritas Diecezji W – P 571240 6074 11110000 4991 2023 z dopiskiem UKRAINA,
 • Caritas Polska 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA,
 1. Prasa katolicka