OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZ. WIELKIEGO POSTU – 02.04.2023 r.


 1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
 2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie do środy włącznie do 21.00. Adorację wznowimy w niedzielę wielkanocną po rezurekcji.
 4. Spowiedź od poniedziałku do środy włącznie podczas każdej Mszy Świętej, a wieczorem od 17.00. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będziemy spowiadać. W wyjątkowych sytuacjach można poprosić o spowiedź księdza indywidualnie.
 5. Spotkanie Służby Liturgicznej odbędzie się w środę 05.04 po Mszy św. wieczornej  w zakrystii. Zapraszamy wszystkich: lektorów, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa.
 6. Wolontariusze naszej Caritas rozprowadzają dzisiaj świece paschaliki na Liturgię Wielkiej Soboty, oraz świece na stół wielkanocny po 7, 15 i 20 zł. Zebrane środki w całości są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych Caritas. Wczoraj rozdano 122 paczki. Dziękujemy za wsparcie.
 7. W najbliższą środę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy REO w kościele od 19.00 – 21.00. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.
 8. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii
 9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej 12-19 października 2023 r. Szczegóły i zapisy u ks. Rafała.
 10. TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek – tego dnia w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej celebrowana przez wszystkich kapłanów. W naszej parafii Eucharystia rozpocznie się o godz. 18.00. Po Eucharystii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji – Ciemnicy. Tu adoracja trwać będzie do godz. 22.00.

Wielki Piątek jest pamiątką śmierci Jezusa na krzyżu. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rano adoracja w ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.00. W tym dniu wypada I piątek miesiąca. Do chorych udamy się od 9.00.

 • O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię.
 • O godz. 15.00 odmówimy koronkę i rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 • O 16.00 zapraszamy na drogę krzyżową. Na zakończenie nabożeństwa będzie możliwość oddania czci krzyżowi, ale nie będzie komunii św. W tym dniu komunię św. można przyjąć tylko podczas Liturgii Męki Pańskiej. Osoby, które obchodzą I piątki mogą przyjąć komunię św. w intencji wynagradzającej Sercu P.J. w Wigilię Paschalną, lub na Wielkanoc.
 • Centrum tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej, która w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża po drodze krzyżowej i podczas Liturgii Męki Pańskiej będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim zakończy się o godz. 22.00.
 • Przypominamy, że tego dnia dorosłych katolików obowiązuje post ścisły – jeden posiłek do syta oraz powstrzymanie od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota – trwamy na czuwaniu przy Grobie Pańskim. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy od godz. 8.00 do 19.30. Kościół zachęca do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej. Tego dnia tradycyjnie ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz ministrancki.

 • Poświęcenie pokarmów na stoły wielkanocne od 8.00 do 16.00.
 • O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię.
 • O godz. 20.00 Wigilia Paschalna – Uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego – jest najważniejszą liturgią całego roku. Rozpoczniemy ją poświęceniem ognia przed kościołem. Na liturgię przynosimy świece przy których odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.
 1. W Niedzielę Wielkanocną procesja rezurekcyjna i pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Dla uświetnienia liturgii zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii. Kolejne Msze Św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.30, 12.00 i 18.00.
 2. Kancelaria w tym tygodniu czynna od poniedziałku do środy.
 3. Dzisiaj w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II po Mszy św. o 10.30 sprzed naszego kościoła wyruszy Marsz Papieski. Będzie miał on przede wszystkim charakter modlitewny i będzie wyrazem obrony dobrego imienia Papieża. W kiosku parafialny jest możliwość nabycia flag papieskich.
 4. Prasa katolicka