OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZ. W. POSTU N. PALMOWA – 24.03.2024 r.


 1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa
 2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy będzie do środy włącznie do 21.00. Adorację wznowimy w niedzielę wielkanocną po rezurekcji.
 4. Spowiedź od poniedziałku do środy włącznie podczas każdej Mszy Świętej, a wieczorem od 17.00. W czasie Liturgii Triduum Paschalnego nie będziemy spowiadać. W wyjątkowych sytuacjach można poprosić o spowiedź księdza indywidualnie.
 5. Spotkanie Służby Liturgicznej odbędzie się w środę 27.03 po Mszy św. wieczornej  w zakrystii o 19.00. Zapraszamy wszystkich: lektorów, ministrantów i kandydatów. Obecność obowiązkowa.
 6. Wolontariusze naszej Caritas rozprowadzają dzisiaj świece paschaliki na Liturgię Wielkiej Soboty, oraz świece na stół wielkanocny w cenie po 10, 15 i 20 zł. Zebrane środki w całości są przeznaczone na wsparcie dla podopiecznych Caritas. Wczoraj rozdano 222 paczki dla 74 podopiecznych. Dziękujemy za wsparcie.
 7. Kancelaria w tym tygodniu czynna od poniedziałku do środy.

TRIDUUM PASCHALNE:

Wielki Czwartek – tego dnia w kościołach parafialnych sprawowana jest tylko jedna Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej celebrowana przez wszystkich kapłanów. W naszej parafii Eucharystia rozpocznie się o godz. 18.00. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji – Ciemnicy. Tu adoracja trwać będzie do godz. 22.00.

Wielki Piątek jest pamiątką śmierci Jezusa na krzyżu. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii. Rano adoracja w ciemnicy rozpocznie się o godz. 8.00.

 • O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię.
 • O godz. 15.00 odmówimy koronkę i rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia. Koronka odprawiana będzie codziennie o 15.00.
 • O 16.00 zapraszamy na drogę krzyżową. Na zakończenie nabożeństwa będzie możliwość oddania czci krzyżowi, ale nie będzie komunii św.
 • Centrum tego dnia jest Liturgia Męki Pańskiej, która w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane podczas adoracji krzyża po drodze krzyżowej i podczas Liturgii Męki Pańskiej będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim zakończy się o godz. 22.00.
 • Przypominamy, że tego dnia dorosłych katolików obowiązuje post ścisły, który zgodnie z zachętą Kościoła możemy przedłużyć na Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej – jeden posiłek do syta oraz powstrzymanie od pokarmów mięsnych.

Wielka Sobota – trwamy na czuwaniu przy Grobie Pańskim. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy od godz. 8.00 do 19.30. Kościół zachęca do zachowania postu aż do Wigilii Paschalnej. Tego dnia tradycyjnie ministranci rozprowadzać będą wodę święconą. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na fundusz ministrancki.

 • Poświęcenie pokarmów na stoły wielkanocne od 8.00 do 16.00.
 • O godz. 9.00 zapraszamy na wspólną modlitwę Liturgią Godzin tzw. Ciemną Jutrznię.
 • O godz. 20.00 Wigilia Paschalna – Uroczysta Msza Święta Zmartwychwstania Pańskiego – jest najważniejszą liturgią całego roku. Rozpoczniemy ją poświęceniem ognia przed kościołem. Na liturgię przynosimy świece przy których odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

Niedziela Wielkanocna – procesja rezurekcyjna i pierwsza Msza św. o godz. 6.00. Dla uświetnienia liturgii zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy o przynoszenie kwiatów do zakrystii. Kolejne Msze Św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.30, 12.00 i 18.00.

9. Prasa katolicka