Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.


 1. Adoracja Najśw. Sakramentu codziennie od godz. 15.00 do 17.45.
  W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego nie powinno być na adoracji (tak jak na Mszy św.) więcej niż 5 osób. Na drzwiach kościoła będą wisieć listy, na które można się wpisywać co pół godziny.
 2. Możliwość spowiedzi będzie codziennie w godzinach adoracji oraz rano od 9.00 do 10.00. Ksiądz będzie oczekiwał w zakrystii lub w kościele. Można także umawiać się indywidualnie przez telefon (690 316 881). Prosimy nie odkładać spowiedzi na Wielki Tydzień, ponieważ przy obecnych ograniczeniach, nie wszyscy mogą być wyspowiadani.
 3. Komunia św. poza Mszą św. będzie udzielana przed lub po każdej Eucharystii oraz dla osób uczestniczących w adoracji co pół godziny. Można także poprosić o Komunię św. indywidualnie, poza tymi godzinami, umawiając się wcześniej z księdzem.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Wyjątkowo nie udamy się do chorych, z wyjątkiem osób w ciężkim stanie, jeśli będą zgłoszone przez rodzinę. Spowiedź i Komunia św. w takich godzinach, jak w pozostałe dni tygodnia. Dodatkowe miejsca będą oznaczone.
 5. W pierwszą sobotę Msza w int. wynagradzającej odprawiona o godz. 7.00, a druga Msza św. gregoriańska o godz. 8.00. Nie będzie wspólnego nabożeństwa różańcowego z rozważaniami, zachęcamy do odprawienia go indywidualnie w domu.
 6. Ze względu na obecną sytuację i zarządzenia biskupa, nie przerywa ciągłości nabożeństw pierwszopiątkowych ani pierwszosobotnich osoba, która nie będzie mogła przyjąć tego dnia Komunii św., ale wypełni pozostałe warunki w domu i wzbudzi pragnienie Komunii duchowej.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Obowiązują te same ograniczenia co do ilości osób na Mszy św., co obecnie. Nie będzie tego dnia obrzędu błogosławieństwa palm. Nie błogosławi się także palm poza Mszą św.
 8. Zawieszone są wspólnie celebrowane nabożeństwa m.in. Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, ale zachęcamy do odprawiania ich w rodzinach.
 9. Zapraszamy także do odmawiania różańca codziennie prywatnie w domach, w łączności z całym Kościołem w Polsce o godz. 20.30. Na stronie internetowej naszej diecezji jest o tej godzinie transmisja Różańca odmawianego przez naszego biskupa Romualda.
 10. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc kwiecień.
 11. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii, składane także przelewem bankowym. Mimo trudności trwają prace przy budowie kaplicy adoracji. Zdjęcia aktualnego stanu można zobaczyć na stronie parafialnej.  W najbliższym czasie prosimy o ofiary na dekoracje ciemnicy i grobu pańskiego.
 12. Kancelaria jest nieczynna do odwołania. W sprawach pogrzebów i innych pilnych sprawach prosimy umawiać się telefonicznie (690 316 881).
 13. Prasa katolicka.