Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 22.03.2015 r.


 1. OgłoszeniaDziś po Mszach świętych oraz w przyszłą Niedzielę Palmową ministranci przed kościołem będą rozprowadzać wielkanocne palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów lektorów i ministrantów z ks. Łukaszem. Palmy są różnej wielkości i w różnych cenach. Zachęcamy by wspierać ofiarą naszą sumienna Służbę Liturgiczną.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17.15.
 3. Dziś również wolontariusze Caritas zbierają do puszek ofiary Jałmużny Wielkopostnej. Zebrane ofiary będą przeznaczone na pomoc rodzinom podopiecznym Caritas.
 4. Informujemy, że w wyniku zbiórki żywności w Mareckich Biedronkach zebrano 1.536 kg. długoterminowej żywności.
 5. W Niedzielę Palmową  wolontariusze Caritas będą rozprowadzali  świąteczne świece po 5, 10, 12 zł. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup wyposażenia szkolnego dla najuboższych dzieci, oraz dofinansowanie letniego wypoczynku dla nich.
 6. Osoby, które planują ochrzcić dzieci w Święta Wielkanocne oraz w Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy w tym tygodniu do kancelarii parafialnej.
 7. Zapraszamy do modlitwy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w czwartek 26.03.2015 po Mszy św. wieczornej. O godz. 21.00 odprawiona będzie Eucharystia w intencji Ojczyzny.
 8. W najbliższy piątek 27.03.2015 zapraszamy na Uroczysta Drogę Krzyżową poprowadzoną ulicami naszej Parafii. Przejdziemy ulicami: Piłsudskiego, Bandurskiego, Okólną, Mieszka I, Rejtana i Piłsudskiego do kościoła. Liczny udział w tym nabożeństwie niech będzie publicznym wyznaniem naszej wiary. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej prosimy o pomoc w zabezpieczaniu trasy. Tego dnia Droga Krzyżowa w kościele tylko o godz. 16.30. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano.
 9. Zapraszamy na adorację i medytację ikony Niepokalanego Serca Maryi w sobotę 28.03.2015 po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00
 10. Urząd Miasta Marki zawiadamia, że linia autobusowa MC funkcjonuje według dotychczasowego rozkładu.
 11. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na początku każdej Eucharystii. Taca przeznaczona będzie na wystrój kościoła podczas Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej Chór Effatha zaprasza na koncert. Tego wieczoru usłyszymy pieśni pasyjne, które rzewną nutą zaproszą nas do refleksji nad Męką i Śmiercią Jezusa Chrystusa.
 13. Zapraszamy do sklepiku parafialnego po prasę katolicką.