Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu 06.04.2014 r.


  1. OgłoszeniaW piątek 11 kwietnia zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Procesja wyrusza spod kościoła o godz. 18.30. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej prosimy o zabezpieczenie trasy.
  2. Ministranci rozprowadzają dzisiaj wielkanocne palmy. Są one w różnej wielkości i cenie. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki, z którego dofinansowane zostaną letnie kolonie dla Służby Liturgicznej.
  3. Jutro w godz. 18.30-20.00 w Domu Katolickim wydawane będą karty dla dzieci wyjeżdżających na kolonie parafialne w Okunince. Będzie to również okazja do dokonywania dalszych opłat za wyjazd.
  4. Wolontariusze Caritas zbierają dzisiaj do puszek ofiary naszej „Jałmużny Wielkopostnej”. Jest ona formą wielkopostnego umartwienia i wyrzeczenia składaną w trosce o ludzi najuboższych żyjących obok nas. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dalszą pomoc naszym mareckim rodzinom. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Podczas zbiórki żywności w ubiegły weekend w trzech mareckich „Biedronkach” robiący zakupy przekazali na rzecz 320 podopiecznych naszego Parafialnego Caritas 967 kg długoterminowej żywności. Zebrana żywność będzie przekazana w następnym tygodniu najbardziej potrzebującym rodzinom i osobom starszym. Wszystkim ofiarodawcom gorąco dziękujemy za okazaną  życzliwość i hojność w zakupach.
  6. Za tydzień w Niedzielę Palmową wolontariusze Caritas będą rozprowadzali   świąteczne świece na stoły wielkanocne w cenie 5, 10 i 12 zł. Zebrane środki zostaną wykorzystane na zakup wyposażenia szkolnego dla najuboższych dzieci oraz dofinansowanie ich letniego wypoczynku. Zachęcamy wszystkich parafian do wsparcia tej Wielkanocnej Akcji Miłości.
  7. Prosimy członków Kościelnej Służby Porządkowej o zapisywanie się na listę do adoracji przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę. Zapisy dzisiaj i w przyszłą niedzielę w kiosku parafialnym lub zakrystii.
  8. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi, która odbędzie się w sobotę 12 kwietnia 2014 r. w Markach. Ambulans do pobierania krwi ustawiony będzie w godz. 12.00 – 16.00 przy Szkole Podstawowej Nr 4 przy ul. Dużej 4. Serdecznie zapraszamy: dar krwi – darem życia!
  9. Księża Michalici z Marek-Strugi zapraszają na trzydniowe otwarte dla każdego skupienie organizowane w dniach 8-10 kwietnia o godz. 19.00. Spotkania trwają ok. 1h i połączone są z Liturgią Słowa Bożego i rozważaniami na temat fałszywego i prawdziwego przebaczenia. Spotkania dobywać się będą w Auli Katolickiego Gimnazjum.
  10. Zapraszamy na nocną pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 12 kwietnia. Autokar przy kościele o godz. 18.50.

Dodaj komentarz