Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018


 1. W każdą niedzielę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 2. Od najbliższego wtorku rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP. W naszym kościele będziemy je odprawiali w dni powszednie i w niedziele o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego udziału, a szczególnie młodzież, ministrantów oraz wszystkie dzieci. Nabożeństwa majowe przy kapliczce MB Fatimskiej na Zieleńcu są odprawiane o godz. 19.00. Zapraszamy do podtrzymywania tej pięknej i bardzo potrzebnej pobożności i tradycji.
 3. W środę 3.V przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny, oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia w naszym kościele Msze św. jak w każdą niedzielę.
 4. Kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna we wtorek i czwartek.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św.: 7.00, 8.00, 17.00 i 18.00. Spowiedź dla dzieci od 16.30. Do chorych udamy się od godz. 9.00.
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Najśw. Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu NMP. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie. Osoby chcące włączyć się w śpiew podczas tego uwielbienia zapraszamy na próbę dziś o 20.15 do Domu Katolickiego.
 8. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 9. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc maj.
 10. 2 czerwca 2018 r. nasz parafianin alumn VI roku Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji diakon Szymon Andrzej Berger ma przyjąć święcenia prezbiteratu. Ks. diakona modlitwom wiernych. Gdyby ktoś wiedział o przeszkodach do święceń proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.
 11. W trwającym – ogłoszonym przez Papieża Franciszka – Nadzwyczajnym Roku Św. Józefa zapraszamy na organizowaną przez Akcję Katolicką pielgrzymkę do Kalisza – Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Wyjazd w sobotę 12 maja o godz. 5.30. Program, kontakt, bliższe szczegóły w gablocie przed kościołem. Osoby zapisane proszone są o dokonanie wpłaty.
 12. Burmistrz Jacek Orych zaprasza na obchody 100-lecia odzyskania niepodległości i święto Konstytucji 3 Maja w czwartek 3 maja o godz. 18.00 w hali sportowej przy ul. Dużej. W programie występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz innych zespołów. Szczegóły na plakatach i na stronie www.marki.pl
 13. W naszym mieście została uruchomiona linia MC cmentarna. W wybrane niedziele i dodatkowe terminy będzie kursował autobus od kościoła MB Królowej Polski przy ul. Jutrzenki, al. Marsz.J. Piłsudskiego do cmentarza par. św. Izydora przy ul. Ks. Bp Władysława Bandurskiego. Informacje i rozkład jazdy na ulotkach przy wyjściu z kościoła i w gablocie.
 14. Osoby zaangażowane i pragnące dołączyć się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 15. U pana kościelnego są jeszcze do nabycia płyty z peregrynacji obrazu M.B. Częstochowskiej w naszej parafii. Zapraszamy szczególnie osoby, które je zamawiały.
 16. W dniu dzisiejszym po mszach św. prowadzimy zbiórkę do puszek na Radio Maryja. Bardzo prosimy o wsparcie naszego katolickiego radia.
 17. W najbliższy czwartek 3 maja po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na operację serca dwuletniego dziecka. Rodziców nie stać na kosztowną zagraniczną operację.
 18. Natomiast w następną niedzielę będzie przeprowadzona zbiórka na operację ratującą życie matki wielodzietnej rodziny.
 19. Prasa katolicka.