Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna 25.05.2014


 1. OgłoszeniaDzisiaj po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym odbędzie się w kościele spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do Bierzmowania.
 2. W czwartek 29 maja o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwą o uwolnienie, którą w zastępstwie ks. Marcina Hołuja – egzorcysty poprowadzi ks. Marcin. Po Eucharystii poświęcenie wody, oleju i soli oraz innych dewocjonaliów.
 3. Za tydzień, w Niedzielę Dziękczynienia, zbierane będą ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 4. Burmistrz Miasta Marki zaprasza mieszkańców na XI Majówkę Rowerową w dniu 31 maja. Początek o godz. 9.00 na „Orliku” przy ul. Okólnej 14. Wymagane wcześniejsze zapisy do 28 maja w urzędzie lub przez internet.
 5. Burmistrz Miasta Marki zaprasza również wszystkie Panie, a w szczególności mareckie Mamy na bezpłatne zajęcia sportowe pod nazwą „Ruszamy Mamy” w dniu 30 maja o godz. 18.30 na „Orliku” przy ul. Stawowej.
 6. Ochotnicza Straż Pożarna w Markach zaprasza na Dzień Otwarty w Remizie oraz Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 31 maja od godz. 14.00 przy ul. Dużej 1b.
 7. Prosimy o zwrot kart kolonijnych i dokonywanie wpłat z kolonie parafialne jutro w kancelarii lub u p. Joanny Antoszkiewicz.
 8. W kiosku parafialnym prowadzone są zapisy na:
  dwudniową pielgrzymkę autokarową do Sandomierza, w dniach od 31 maja do 1 czerwca; wyjazd w sobotę o godz. 6.00 sprzed Domu Katolickiego;
  – oraz  19. Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę,
  gdzie udamy się w sobotę 21 czerwca.
 9. W przyszłą niedzielę 1 czerwca o godz. 19.15 zapraszamy na Mszę św. przy kaplicy Matki Bożej na Zieleńcu.
 10. W maju podczas Kongresu Rodziny na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Prywatna Szkoła „Ad astra” w Markach otrzymała certyfikat „Szkoła przyjazna rodzinie”. Otrzymują go szkoły, które gwarantują, że będą wychowywały dzieci w szacunku do rodziny, chroniły je przed deprawacją, ideologiami kwestionującymi rolę tradycyjnej rodziny i małżeństwa w życiu społecznym.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dodaj komentarz