Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 24.04.2016 r.


  1. OgłoszeniaW najbliższą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. W tym roku będziemy je sprawować w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
  2. Burmistrz miasta Marki, oraz fundacja „Wzrastaj Edukacja Kultura i Sport” w koordynacji z burmistrzami Ząbek i Zielonki zapraszają mieszkańców do udziału w marszu pod hasłem „Kierunek, życie i rodzina”. Marsz ma charakter integracyjny, a jego ideą jest podkreślenie wartości i ochrony życia. Odbędzie się on 8 maja 2016 r. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11.00 w parafii NMP Matki Kościoła w Markach przy ul. Ząbkowskiej, a zakończy się w Parku Szuberta w Ząbkach, gdzie został przygotowany atrakcyjny program artystyczno – widowiskowy.
  3. W dzisiejszą zaś niedzielę przejdzie ulicami Warszawy Marsz Świętości życia. W imieniu ks. Abp. Henryka Hosera Ordynariusza naszej Diecezji zapraszamy rodziny, wspólnoty parafialne, i wszystkich chętnych do udziału w tym Marszu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 w katedrze Warszawsko – Praskiej.
  4. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę do puszek na budowę Pomnika Dziecka Utraconego i godnego miejsca pochówku dla tych dzieci. Bardzo prosimy wsparcie tego szczytnego celu. Będzie to nasz konkretny wkład i troska o ukazanie wartości życia ludzkiego od chwili poczęcia. Pomnik ten, który – ufamy, że powstanie w roku miłosierdzia będzie wyrażał nasze uczynki miłosierdzia względem duszy do duszy.
  5. Dzisiaj po Mszy św. rozdajemy intencje dla Kół Żywego Różańca na miesiąc maj.
  6. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. wieczornej ok godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie rodziny, które będą przyjmować gości z zagranicy podczas ŚDM, oraz wolontariuszy i osoby, które chciałyby włączyć się w to dzieło. Znamy już narodowość naszych gości – będą to chrześcijanie z Indonezji. Serdecznie prosimy o obecność, będziemy chcieli podzielić się informacjami na temat ich przyjazdu i pobytu w naszej parafii.
  7. Parafialny odział Akcji Katolickiej organizuje 3 maja pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Celem wyjazdu jest udział w ogólnopolskich uroczystościach Zawierzenia Narodu Polskiego Pani Jasnogórskiej. Wyjazd o godz. 6.00, koszt 50 zł, zapisy po Mszach św. w kiosku parafialnym.
  8. Koło Radia Maryja zaprasza na konsekrację świątyni Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Jana Pawła II w Toruniu w dniu 18 maja. Zapisy przy stoliku przy wyjściu z kościoła.
  9. Spotkanie dla Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania we wtorek o godz. 18.30 w kościele.
  10. Prasa katolicka.