Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna 18.05.2014


 

  1. OgłoszeniaW kiosku parafialnym prowadzone są zapisy na dwudniową pielgrzymkę do Sandomierza w dniach od 31 maja do 1 czerwca oraz  Ogólnopolską Pielgrzymkę Akcji Katolickiej na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 21 czerwca.
  2. We wtorek 20 maja w godz. 19.00-20.00 w Domu Katolickim przyjmowane będą karty kolonijne i opłaty za kolonie parafialne.
  3. W środę 21 maja wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel” zaprasza po Mszy św. wieczornej na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
  4. W przyszłą niedzielę 25 maja po Mszy św. wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie dla osób dorosłych przygotowujących się do Bierzmowania.
  5. Za tydzień podczas Mszy św. o godz 10.15 i 12.00 kolejne grupy dzieci przystąpią do I-szej Komunii Św. Osoby niezwiązane z tymi dziećmi prosimy o przyjście na Msze św. w innych godzinach.
  6. Fundacja „Pomocna ręka” z Marek zaprasza osoby bezrobotne, w wieku 18-30 lat do skorzystania ze szkoleń i  staży zawodowych finansowanych z funduszy unijnych w ramach projektu „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. Liczba miejsc ograniczona. Informacje i zapisy: biuro fundacji w Markach, ul. Lisa Kuli 7 oraz na stronie: www.pomocnareka.org.pl.
  7. Zapraszamy na konferencję pt. „Wychowanie dzieci i młodzieży w czasach seksualizacji i podważania autorytetów” organizowaną przez rodziców, którzy nie chcą agresywnej seksualizacji swoich dzieci. Wykład poprowadzi dr psychologii Szymon Grzelak, twórca i realizator programów profilaktycznych, m.in. „Archipelagu skarbów”. Od lat prowadzi warsztaty dla rodziców, szkolenia dla psychologów, pedagogów i nauczycieli. Zapraszamy wszystkich 23 maja o  godz. 19.00, Aula Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej 3.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dodaj komentarz