Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 14.05.2017


 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30. Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego udziału, a szczególnie młodzież, ministrantów oraz wszystkie dzieci.
 2. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii św., a w piątek do pierwszej spowiedzi. Dzielimy radość dzieci i rodziców. Polecajmy ich Panu Bogu w naszych modlitwach – szczególnie w tych dniach.
 3. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania dzisiaj o godz. 19.00 w kościele.
 4. Jutro, 15 maja przypada liturgiczne wspomnienie św. Izydora z Madrytu, patrona naszej parafii. Msze św. o 7.00, 8.00, 18.00.
 5. We wtorek 16.V obchodzimy uroczystość św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.
 6. Zapraszamy na Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie, w środę o godz. 18.00.
 7. Nasz kleryk Szymon Berger przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość odbędzie się w sobotę 20.05 w konkatedrze pw. MB Zwycięskiej na Kamionku o godz. 10.00. Polecajmy go w naszych modlitwach szczególnej opiece i wstawiennictwu Matki Najświętszej
 8. Nasza parafia organizuje od 4 do 17 lipca kolonie letnie do Okonin nad jeziorem, w Borach Tucholskich, w ośrodku wypoczynkowym. Zapisy koordynuje ks. Piotr. Wpisowe 300 zł. Dla ministrantów, lektorów i osób z grupy młodzieżowej zniżka 200 zł. Bliższe informacje możemy otrzymać w zakrystii.
 9. Dzisiaj po Mszach św. wolontariusze Caritas naszej parafii przeprowadzą zbiórka do puszek na dofinansowanie kolonii letnich dla dzieci.
 10. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka w następną niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii.
 11. Prasa katolicka.