Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna 10.05.2020 r.


 1. W naszym kościele nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 17.15. Serdecznie zapraszamy do odmawiania litanii loretańskiej także w naszych rodzinach.
 2. Utrzymujemy możliwość codziennej adoracji od 15.00 do 18.00. W niedziele adoracja rozpoczyna się po Mszy św. o 13.15.
 3. Jest możliwość przyjęcia Komunii św. także poza Mszą św., w szczególności bezpośrednio przed, lub po Mszy św. Spowiedź zasadniczo jest podczas Mszy św. Można się także umówić na spowiedź indywidualnie.
 4. Aktualnie wprowadzone zostały w niedziele dodatkowe Msze św. o godz. 13.15 i 19.00.
 5. W środę 13 maja w kolejną rocznicę objawień M.B. w Fatimie zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym w kościele po Mszy św. o 18.00.
 6. W sobotę 16 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli prezbitera i m., głównego patrona Polski i metropolii warszawskiej.
 7. Skutki epidemii mogą mieć bardzo szeroki zakres, nie tylko ekonomiczny, czy polityczny. Może dotknąć także Kościoła – osłabić naszą wiarę i chrześcijańską moralność. Wobec tych zagrożeń możemy podjąć duchową walkę poprzez odmawianie nowenny pompejańskiej. O co chodzi w tej nowennie możemy się dowiedzieć oglądając na you tube film o. Adama Szustaka pt. „Nowenna pompejańska instrukcja obsługi” https://www.youtube.com/watch?v=7UMbe3ayLhE.                          Nowenna w odmawiana w łączności z tysiącami ludzi na świecie w intencji: ”o nawrócenie grzeszników, z których ja jestem pierwszy” rozpocznie się 13 maja i trwać będzie do 5 lipca.
 8. W każdą niedzielę o godz. 10.30 jest transmitowana z naszego kościoła Msza św. przez parafialny profil FB. Serdecznie dziękujemy p. Jackowi i Justynie Kubiakom, którzy tę transmisję prowadzą.
 9. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na nasze Seminarium Duchowne. Jest możliwość złożenia ofiary na ten cel także przez konto parafialne, lub bezpośrednio na konto seminarium: 62 1240 6117 111 0000 4761 6769. Dziękujemy także za okazywaną nam życzliwość, modlitwę i dobre słowo, za ofiary składane na potrzeby parafii indywidualne, oraz na konto parafialne.
 10. Trwają prace przy kaplicy adoracji. Na ukończeniu jest mozaika, która później będzie przewieziona z pracowni i nałożona na ścianę w kaplicy, oraz wykonany jest projekt pod odlew na monstrancję. Dziękujemy serdecznie za każdą ofiarę składaną na ten cel.
 11. Nadal obowiązują przepisy co do ilości osób obecnych na Mszy św., na nabożeństwach i na adoracji. W naszym kościele może uczestniczyć 50 osób. Przy wejściu do kościoła na stoliku jest wyłożonych 50 obrazków. Wchodząc do kościoła powinniśmy wziąć ze sobą obrazek. Jeżeli obrazków nie będzie w koszyczku tzn. że w kościele jest już 50 osób i nie powinno się wchodzić.
 12. Ks. Jakub w tym tygodniu obchodził swoje imieniny. Dzisiaj o godz. 19.00 będzie odprawiona w jego intencji Msza św. Dziękujemy paniom z kółka różańcowego za zamówienie tej intencji. Ks. Jakubowi składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, otwarcia serca na dary Ducha Św. konieczne w realizacji powołania kapłańskiego i powołania do świętości.
 13. Zachęcamy do lektury naszej prasy katolickiej.