OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZIELA W. POSTU – 17.03.2024 r.


 1. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – obrzęd poświęcenia palm będzie miał miejsce na początku każdej Mszy św. Dzisiaj po Mszach św. i za tydzień w Niedzielę Palmową ministranci będą rozprowadzać palemki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na fundusz ministrancki.
 2. W najbliższy piątek 22.03.2023 o godz. 19.00 zapraszamy na Uroczystą Drogę Krzyżową poprowadzoną ulicami naszej Parafii. Przejdziemy ulicami: Piłsudskiego, Bandurskiego, Okólną, Mieszka I, Rejtana i Piłsudskiego do kościoła. Udział w tym nabożeństwie będzie publicznym wyznaniem naszej wiary. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej prosimy o pomoc w zabezpieczaniu trasy. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.15 w kościele. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o 16.30, w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy w parafii rekolekcje wielkopostne, które trwać będą do środy 20.03.2024. Rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży poprowadzi ks. Łukasz Skołud MSF. Msze św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych są w niedzielę według grafiku niedzielnego. Poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00.
 4. Rekolekcje dla dzieci rozpoczęły się w szkole podstawowej w piątek 15 III. Cd. rekolekcji w szkole w poniedziałek 18 III, a we wtorek 19 III w kościele: Msza św. dla kl. I-III o 9.00, dla kl. IV-VI o 11.30, dla kl. VII-VIII o 12.30.
 5. Rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana P. II będą miały miejsce w szkole w środę 20 III i czwartek 21 III, oraz w kościele w piątek 22 III Msza św. o 13.30.
 6. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i środę rano od 9:00 do 10:00, pozostałe godziny bez zmian.
 7. Dzieci z klas III A,B dzisiaj po Mszy św. o 10:30  zapraszamy na spotkanie w kościele.
 8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku I i II razem odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 19:00 w kościele. Będzie ono miało charakter modlitewny z możliwością spowiedzi przedświątecznej.
 9. Do chorych, których nie odwiedzamy w I piątki udamy się w piątek 22 III. Prosimy o zgłoszenie
 10. We wtorek 19 III przeżywamy Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.
 11. Od 16 III w łączności z Kościołem w Polsce modlimy się w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zakończenie nowenny 24 III w przeddzień Dnia Świętości Życia 25 III. Można się włączyć w modlitwę Apelu Jasnogórskiego, lub modlić indywidualnie o dowolnej porze dnia. Naszym kościele modlimy się po każdej Mszy św. Wzór modlitwy znajdziemy na stronie internetowej w naszych ogłoszeniach. Serdecznie zapraszamy.
 12. W tym roku Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 22 marca o 20:00 Mszą św. w parafii M.B. Królowej Polski w Markach Pustelniku. Szczegóły na plakacie.
 13. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na tacę na wystrój Grobu Pańskiego.
 14. Za tydzień wolontariusze Caritas będą rozprowadzali świece paschaliki na Liturgię Wielkiej Soboty, oraz świece na stół wielkanocny po 10, 15, 20 zł. Środki z ich sprzedaży będą naszym wsparciem dla podopiecznych Caritas. W zeszłą niedzielę zebrano 4.804 zł. Bóg zapłać!
 15. Prasa katolicka

Zaproszenie do modlitwy nowennowej w intencji Ojczyzny

ZAPROSZENIE DO MODLITWY NOWENNOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY

W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o wspólną modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach.

Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe, także po każdej Mszy św. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

Układ Nowenny jest bardzo prosty. Wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Zachęcam gorąco, aby odmawiać modlitwę w kościołach, kaplicach, parafiach i wspólnotach duszpasterskich.

Każdego dnia polecajmy Panu Bogu szczegółowe intencje:

 • Dzień pierwszy (16 marca) – O odnowienie wiary każdego z nas, aby prowadziła ona do umocnienia ducha nas i naszych rodaków;
 • Dzień drugi (17 marca) – O pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną;
 • Dzień trzeci (18 marca) – O zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski;
 • Dzień czwarty (19 marca) – O odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz o trwałość rodzin;
 • Dzień piąty (20 marca) – O siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania;
 • Dzień szósty (21 marca) – O światło Ducha Świętego dla Polaków, byśmy kierowali się zawsze dobrem Ojczyzny;
 • Dzień siódmy (22 marca) – O prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych;
 • Dzień ósmy (23 marca) – O szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej;
 • Dzień dziewiąty (24 marca) – O pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

W tych wszystkich intencjach pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.

Szczegółowe informacje o nowennie będą dostępne w komunikatach prasowych.

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 4 marca 2024 roku

_________________

Modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi SJ

Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna, chwałę przyniosła Imieniu Twemu, a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże, spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu, swoich pożytków zapomniawszy, mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.