Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedz. Zwykła – 07.02.2021 r.


 1. Zakończyliśmy już nasze spotkania kolędowe podczas Mszy św. Serdecznie dziękujemy wszystkim za możliwość wspólnego spotkania i modlitwę, oraz za materialne wsparcie naszej parafii. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły uczestniczyć we Mszy św. kolędowej, a chciałyby się spotkać z księdzem, np. w celu poświęcenia nowego mieszkania prosimy o osobisty kontakt.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele trwa przez cały tydzień od 15.00 do 18.00 oraz w czwartek po Mszy wieczornej do 19.30.
 3. W najbliższy czwartek 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzony jest Światowy Dzień Chorego – zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. w ich intencji o godz. 18.00, podczas której będzie możliwość przyjęcia sakramentu chorych. Spowiedź tego dnia wieczorem będzie tylko przed Mszą św. od. godz. 17.30.
 4. W najbliższy czwartek kancelaria będzie czynna tylko od 16.00 do 17.30 (nie będzie dyżuru porannego).
 5. W ramach przygotowania do I komunii św. zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na indywidualne spotkania z księdzem. Spotkania będą się odbywały na plebanii. Prosimy o zapisywanie się na konkretne terminy w zakrystii, w kancelarii, lub telefonicznie. Spotkania dla klas III.E i III.F oraz dzieci z innych szkół będą się odbywały od następnego poniedziałku 15.II do soboty 20.II. Proponowany grafik spotkań dla tych klas umieścimy na stronie parafialnej na początku tego tygodnia. Spotkania te są obowiązkowe.
 6. Brakuje jeszcze 10 osób do nowego Koła Różańcowego Rodziców, modlących się za dzieci. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z księdzem.
 7. Zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 19.15 połączoną z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie, prowadzona przez ks. Jakuba wraz z naszą wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i Diecezjalną Diakonią Modlitwy Ruchu Światło-Życie.
 8. Przypominamy, że wciąż obowiązują ograniczenia co do ilości osób na Mszach św. w kościele (50 osób) , zaleca się zachowywanie dystansu, dezynfekowanie rąk i konfesjonału przed spowiedzią.
 9. Dzisiaj wolontariusze Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary do puszek, przeznaczone na przygotowanie świątecznej pomocy dla 100 swoich najuboższych podopiecznych – osób starszych, chorych i samotnych.
  Pragniemy też przypomnieć, że ofiary na świąteczną pomoc dla najbardziej potrzebujących można także przekazać na konto naszej parafialnej Caritas. Dane do przelewu na stronie internetowej i w gablocie przed kościołem.
 10. Za tydzień przeprowadzona będzie zbiórka na leczenie chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni.
 11. Prasa katolicka