OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V NIEDZ. W. POSTU – 26.03.2023r.


 1. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – obrzęd poświęcenia palm będzie miał miejsce na początku każdej Mszy św. Dzisiaj po Mszach św. i za tydzień w Niedzielę Palmową ministranci będą rozprowadzać palemki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na fundusz ministrancki.
 2. W najbliższy piątek 31.03.2023 o godz. 19.00 zapraszamy na Uroczystą Drogę Krzyżową poprowadzoną ulicami naszej Parafii. Przejdziemy ulicami: Piłsudskiego, Bandurskiego, Okólną, Mieszka I, Rejtana i Piłsudskiego do kościoła. Udział w tym nabożeństwie będzie publicznym wyznaniem naszej wiary. Panów z Kościelnej Służby Porządkowej prosimy o pomoc w zabezpieczaniu trasy. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.15 w kościele. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o 16.30, w niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17.15.
 3. W tym tygodniu I sobota miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 4. Konferencja przedchrzcielna dla rodziców i kandydatów na chrzestnych z naszej parafii w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Domu Katolickim.
 5. Dzisiaj rozdanie intencji dla Kół Żywego Różańca na miesiąc kwiecień.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. z naszej parafii zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy REO. Jest to cykl 9 spotkań z katechezami, które wygłosi ks. Rafał Legucki. Zapraszamy wszystkich, którzy:
  – pragną zbliżyć się do Boga i bardziej Go poznać,
  – pogubili się i stracili sens życia,
  – przeżywają trudności rodzinne i zawodowe.
  Spotkania będą odbywały się w środy od godz. 19.00 – 21.00 w kościele. Pierwsze spotkanie i zapisy 5.04. Szczegóły na plakatach.
 7. W następną niedzielę 2 kwietnia w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II po Mszy św. o 10.30 sprzed naszego kościoła wyruszy Marsz Papieski. Marsz organizują wspólnoty naszej parafii, będzie miał charakter modlitewny i będzie wyrazem poparcia i obrony dobrego imienia Papieża.
 8. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie 31.03 o godz. 20.00 w kościele Św. Michała Archanioła w Warszawie na ul. Głębockiej. Szczegóły na plakacie.
 9. Młodzież ze wspólnot Neokatechumenalnych zaprasza na koncert pieśni Wielkopostnych pt.: „Sama na sam pod krzyżem” dzisiaj po Mszy Św. o 12.00. Młodzież ta będzie śpiewać tego dnia na Mszach Św. o godz. 10.30 i 12.00. Po Mszach Św. i po koncercie będą zbierać fundusze na wyjazd na ŚDM w Lizbonie. Szczegóły na plakacie.
 10. W dniu dzisiejszym  zapraszamy na prelekcję p. Małgorzaty Nawrockiej – pedagog, dziennikarki, oraz autorki kilkudziesięciu książek, scenariuszy teatralnych i szkolnych podręczników na temat wychowania do korzystania z mediów przez dzieci w wieku 0 – 16 lat. Temat prelekcji: „To nie musi być katastrofa – twoje dziecko w świecie mediów i idoli”.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii.
 12. Ksiądz Rafał zaprasza na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej śladami Pana Jezusa w dniach 12-19 października 2023 r. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje na plakatach, a program do zabrania do domu oraz zapisy u ks. Rafała.
 13. Nakrętki plastikowe, z których będą wyprodukowane różańce misyjne można składać na parkingu obok kontenera na odzież.
 14. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na tacę na wystrój Grobu Pańskiego.
 15. Za tydzień wolontariusze Caritas będą rozprowadzali świece paschaliki na Liturgię Wielkiej Soboty, oraz świece na stół wielkanocny po 7, 15, 20 zł. Środki z ich sprzedaży będą naszym wsparciem dla podopiecznych Caritas. W zeszłą niedzielę zebrano 4.321zł. Bóg zapłać!
 16. Prasa katolicka.