Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Świętej Trójcy 26.05.2013 r.


  1. Ogłoszenia Dziś po Mszy św. o godzinie 12.00 spotkanie dla dzieci przeżywających rocznicę I-szej Komunii Świętej  oraz ich rodziców.
  2.  Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na kolejną Katechezę dla Dorosłych w „Roku Wiary”. Katechezę na temat „Duchowości bł. Matki Teresy z Kalkuty” poprowadzi ks. Ryszard Sawicki.
  3. W środę 29 maja 2013 r. od godz. 16.00 przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach odbędzie się Festyn Rodzinny. Szczegółowy program znajduję się na stronie naszego miasta.
  4. W najbliższy czwartek 30 maja 2013 r. przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Piłsudskiego, 11 listopada, Okólną, Bandurskiego i Piłsudskiego do kościoła. Zapraszamy do procesji cały orszak procesyjny: chorągwie, feretrony, bielanki oraz dzieci rocznicowe w strojach komunijnych. Msze św. tego dnia o godzinie 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.
  5. Od piątku do następnego czwartku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
  6. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 7.00. Po Eucharystii nabożeństwo wynagradzające.
  7. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  8. Akcja Katolicka organizuje w sobotę 15 czerwca 2013 r.  pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegółowy program na stronie internetowej Akcji Katolickiej i w gablocie na zewnątrz kościoła. Zapisy u p.Marka Kroczka.
  9. Trwa akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o ogólnopolskie referendum na temat: przymusu przedszkolnego 5-latków, przymusu szkolnego 6-latków, gimnazjów, zredukowanego programu nauczania w liceach oraz likwidacji tysięcy szkół i przedszkoli. Wszystkie pełnoletnie osoby, którym leży na sercu dobro polskiej edukacji, mogą złożyć podpis pod wnioskiem. Listy do składania podpisów są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła.

Dodaj komentarz