OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYST. NAJŚW. TRÓJCY – 04.06.2023


 1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Procesja wyruszy po Mszy o godz. 11.00 ulicami: Piłsudskiego, Bandurskiego, Okólną, 11 Listopada i Piłsudskiego do kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystości. Dzieci komunijne i rocznicowe będą uczestniczyć w procesji w strojach komunijnych. Zapraszamy też dziewczynki do sypania kwiatków. Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy, zadbanie o czystość i udekorowanie domów przy trasie procesji.
 2. W Oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne bezpośrednio po nabożeństwie czerwcowym.
 3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszym kościele odprawiane są codziennie, także w Boże Ciało o godz. 17.30, w soboty wyjątkowo po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.15.
 4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z roku pierwszego odbędzie się we wtorek 6 VI o 18:00 mszą św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Po Mszy św. katecheza dla kandydatów i ich rodziców. Spotkanie jest obowiązkowe.
 5. Ruch Rodzin Nazaretańskich naszej diecezji zaprasza na wakacyjne rekolekcje do Małego Cichego k/ Zakopanego, z rodziną lub indywidualnie od 30 czerwca do 8 lipca. Temat: „Na szlaku zawierzenia”. Zapisy przez telefon kontaktowy w gablocie przed kościołem (609 106 227) i na stronie internetowej RRN diecezji Warszawsko – Praskiej (www.rrnpraga.pl), lub u ks. proboszcza.
 6. W najbliższą sobotę 10VI w parafii św. Franciszka z Asyżu w Tarchominie odbędzie się XI Zjazd Różańcowych Róż Rodzinnych diecezji warszawsko-praskiej. Zapraszamy członków Róż Rodzinnych, Kół Żywego Różańca, a także wszystkich zainteresowanych. W programie modlitwa, świadectwa, Msza św. i agapa.  Wyjazd o 8:15 powrót ok. 15:00 koszt 20 zł. Zapisy na liście pod chórem.
 7. Spotkanie i próba przed bierzmowaniem dla kandydatów z roku drugiego odbędzie się w najbliższą sobotę 10 VI o godz. 19:30
 8. Zapraszamy na Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”. Marsz rozpocznie się w Warszawie 18 czerwca na Placu Zamkowym o 11:00.
 9. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na uwielbienie połączone z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie prowadzone przez ks. Rafała i wspólnoty naszej parafii.
 10. Za tydzień ks. Cezary Krawczyński proboszcz parafii bł. Ignacego Kłopotowskiego w Otwocku wygłosi słowo Boże i będzie zbierał tacę na budowę kościoła.
 11. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 12. Prasa katolicka.